10 pomysłów na wakacyjne dekoracje na evencie

Dopóki trwa lato warto zastanowić się nad zorganizowaniem imprezy w klimacie wakacyjnym. W końcu kiedy, jak nie teraz stworzyć event, przynoszący na myśl urlop. Co zrobić, by w niebanalny sposób stworzyć taki klimat? Przedstawiamy 10 sposobów na dekoracje w wakacyjnym stylu.

Gdy na dworze robi się cieplej, wszyscy zaczynamy myśleć tylko o urlopie. Dlaczego nie wykorzystać tych skojarzeń do stworzenia motywu przewodniego imprezy? Wydarzenie w wakacyjnym stylu może przypaść do gustu właściwie każdemu. Przygotowaliśmy 10 inspiracji do stworzenia wakacyjnej scenografii na evencie.

#1 Beczka egzotyki

Jeśli wakacje, to najlepiej w tropikach – soczyste owoce, bujna roślinność. Kto o tym nie marzy? A te marzenia, można przedstawić w postaci… beczki. Wystarczy zaopatrzyć się w takie cudo i udekorować je roślinami, kojarzącymi się z dżunglą. Do tego wystarczy dodać kilka egzotycznych (choć niekoniecznie drogich) owoców, jak chociażby banany i mamy niesamowity efekt. Pamiętaj, że dekoracje nie muszą być bardzo skomplikowane – czasem najprostsze skojarzenia mogą dać dobry efekt.

#2 Melango flamingo

Nie ma się co czarować – na niektórych eventach, uczestnicy zainteresowani są głównie barem. Warto zadbać, by również stoisko z kieliszkami pasowało do wakacyjnego klimatu. Prosta konstrukcja, przypominająca drabinę, na półkach ułożone kieliszki z kolorowymi trunkami. Motyw flaminga i jednokolorowe balony na tle gąszczu tropikalnych roślin. Dekoracja rzuca się w oczy, ale nie jest infantylna, czy przerysowana. Mocny punkt, który z pewnością klienci będą dobrze wspominać.

#3 Ostatnia deska ratunku

Plaża, ogromne fale na oceanie i surferzy, którzy nie boją się żywiołu. Brzmi jak scena z filmu, który odbywa się w wakacyjnej scenerii? Aby tę scenerię przenieść na event, wystarczy skorzystać z motywu deski surfingowej. Wystarczy tablica w tym specyficznym kształcie, a nasz element dekoracji zyska praktyczny wydźwięk. Wystarczy kreda i odrobina talentu, by uczynić z niej tablicę z planem, ofertą naszego coctail-baru, czy informacje o tym gdzie odnaleźć daną rzecz na evencie.

#4 Konstrukcja do konsumpcji

Niewiele trzeba, by stół, przy którym uczestnicy eventu będą mogli jeść, zmienił swój charakter. Specyficzna konstrukcja przynosi na myśl drewnianą huśtawkę, znaną z dzieciństwa. Belka nad stołem udekorowana kwiatami i lampkami kojarzy się z nocą świętojańską – początkiem lata. Do tego wystarczy dobrać pasującą do wystroju zastawę stołową, a zwykła kolacja na evencie, zamieni się w niemalże sielską, wakacyjną posiadówkę na świeżym powietrzu.

#5 Odpływamy w event

Uczestnicy wydarzenia nie muszą siedzieć na banalnych krzesłach. Dlaczego nie zafundować im miejsca do odpoczynku… w łódkach. W końcu bardzo często wakacje spędzamy wyjeżdżając nad jeziora. Klimat Mazur możemy przenieść na event. Pamiętajmy, że szukając tego typu łódek, nie musimy mieć najnowszych modeli. Wystarczy odnowić starsze modele w taki sposób, by nie stwarzały żadnego niebezpieczeństwa dla siedzących na nich ludzi.

#6 Scena jak z festynu

Jeśli przewidujesz, że podczas wakacyjnego eventu, powinien wystąpić jakiś artysta, scena również powinna kojarzyć nam się z latem. Jeśli tylko nie masz żadnych uwag ze strony zespołu, możesz zbudować bardzo prosty, drewniany podest. Nie może zabraknąć wielu drobnych lampek, dodających uroku. Taka sceneria kojarzy się z wiejskimi festynami z filmów. Niskim kosztem możesz stworzyć coś prostego, choć oryginalnego.

#7 Wakacje pod firaną

Prawdopodobnie większość z nas w dzieciństwie budowało swoją ,,bazę”. Może warto na evencie stworzyć coś na kształt ,,bazy”, czy namiotu, stworzonego z białych zwiewnych materiałów, albo… firanek. One, zawieszone na kwadratowej podwieszanej konstrukcji, stworzą niesamowity klimat. Pod nim, możecie tak jak na zdjęciu, położyć koce i poduszki, lub – dla wygody uczestników eventu – ułożyć meble ogrodowe.

#8 Wnętrze na zewnątrz

Zwykłe sofy i fotele jako element dekoracji na evevncie? Dlaczego nie! Wystarczy, że ustawimy je na dworze, a uzyskamy niebanalny efekt. A obok nich powinny stanąć stoliki kawowe (najlepiej te wykonane z wikliny). Przeniesienie salonu w stylu boho na zewnątrz, może być ciekawym elementem eventowej scenografii. Nawet zwykłe rozwiązania, w niezwykłej scenerii mogą nabrać innego charakteru.

#9 Stodoła

Event w stodole to żadna wiocha! Szczególnie na zachodzie bardzo popularne stało się organizowanie imprez właśnie w takich budynkach, zwłaszcza ślubów. Miejsce wydarzenia stanie się samą w sobie oryginalną dekoracją. Wielu z nas z rozrzewnieniem wspomina wakacje na wsi. Musimy tylko pamiętać, by znaleźć nie tylko zadbaną stodołę, ale też taką, która spełnia wszelkie wymogi przeciwpożarnicze.

#10 Rowerowe inspiracje

Rower to chyba najbardziej wakacyjny środek transportu. Kojarzy się z letnimi przejażdżkami w pięknych okolicznościach przyrodu. Dlaczego więc nie zadbać o to, by część cateringu znajdowała się w takich rowerowych mobilnych stacjach? Warto zadbać, by taki wózek dobrze wyglądał i przywoływał na myśl wakacyjne chwile. Wystarczą zwykłe kwiaty.

Nieważne, czy wolimy wakacje na rodzimej wsi, czy w egzotycznym kraju na drugim krańcu świata. Letni klimat możemy przenieść również na nasz event. Mamy nadzieję, że któryś z przedstawionych przez nas 10 pomysłów na event w stylu wakacyjnym, okaże się dla was inspirujący. Często wystarczą proste patenty, by stworzyć coś niezwykłego.

Share