9 nowoczesnych rozwiązań, które wywołają efekt wow na evencie

Z badań Forrester Research wynika, że przeciętna firma wydaje na organizację eventów ok 14% budżetu marketingowego. Nawet pomimo sporego budżetu – czasem trudno wymyślić nowe rozwiązania, które zaskoczą gości i zadowolą klientów. Jesteś w punkcie, w którym wydaje Ci się, że na eventach „wszystko już było”? Śpieszymy z pomocą.

Poznaj nasze 9 pomysłów na urozmaicenie eventu przy pomocy nowoczesnej technologii. Zapewne niektóre z nich są ci już znane, ale możesz spojrzeć na nie z zupełnie innej perspektywy!

1. Fanfary na wejście: Video Mapping 3D

Ta atrakcja to sztuka zmiany zwykłych rzeczy w niezwykłe. Jeśli chcesz wywołać efekt zaskoczenia wśród gości wydarzenia wykorzystaj moc światła i magię muzyki. Video Mapping to wielkoformatowe projekcje, które spektakularnie wyglądają na ścianach budynków czy innych obiektów. Technika ta polega na stworzeniu mapy i rozświetlaniu trójwymiarowych obiektów za pomocą światła precyzyjnie rozmieszczonych projektorów.

Jak powstaje projekcja Video Mappingu 3D? Projektant jako tło do prezentacj wybiera obiekt (np. budynek firmy), a następnie za pomocą specjalistycznego oprogramowania wyizolowuje elementy tej przestrzeni tak, by za pomocą światła, stworzyć multimedialne widowisko.
Projekcję świetlną można wykonać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Oczywiście nie może być mowy o banalnych rozwiązaniach. Dobrze przygotowana, konceptualna prezentacja świetlna metodą Video Mapping 3D zsynchronizowana z muzyką może być prawdziwą awangardową sztuką, która poruszy serca klientów i gości. To atrakcja, która gwarantuje wywołanie efektu wow u gości wydarzenia.

Za pomocą projekcji świetlnej podczas eventu można:
-przybliżyć gościom historię firmy
-zapoznać ich z marką
-zaprezentować nowy produkt
-wywołać pozytywne konotacje z daną marką i jej logiem.

2. Daj im powód, by się zatrzymać i uśmiechnąć: karykatura w wersji digital.

Poza głównymi atrakcjami wieczoru dobrym pomysłem jest przygotowanie małych niespodzianek, detali – które w całości złożą się na efekt wow i wrażenie dopieszczenia każdego szczegółu.

Czy technologia może zaskoczyć gości gawędzących i sączących drinka? Jak najbardziej tak! ,,Digital Caricaturists’’ to nowoczesne spojrzenie na tradycyjnych karykaturzystów spod znaku papieru i ołówka. Jak to działa? Cyfrowi karykaturzyści mogą natychmiast przesyłać zdjęcia, e-maile, a nawet drukować gotowe karykatury dla uczestników eventu. Takie zabawne portrety gości wesela można nawet zaopatrzyć w logo.

3. Personalizuj przekąski i zaangażuj odbiorców w ich tworzenie

Nowym produktem, który wkracza rynek eventowy jest Ice Pop Generator, który reprezentuje zupełnie nieznane standard spersonalizowanych przekąsek. Do stworzenia wyjąkowych lizaków lodowych wykorzystywane są nowe technologie, umożliwiające stworzenie przekąski w kształcie logo, twarzy szefa czy urzeczywistnienia każdego innego kreatywnego pomysłu. Same patyczki Ice Pop mogą nawet zawierać spersonalizowane wiadomości dla gości eventu!

Dzięki tej koncepcji przekąsek zaangażujesz uczestników wydarzenia: lodowe smakołyki będą powstawały na ich oczach! Rzeźbione loty powstają w maszynie CNC, która działa na zasadzie rzędu trzech osi zamieszczonych w zamrażarce i pełni rolę ,,mechanicznego rzeźbiarza’’.

Źródło: http://3Ders.org

4. Gra Human Joystick
Projekcje Virtual Reality na stale przyjęły się w branży eventowej. Jedną z bardziej spektakularnych atrakcji technologicznych na event jest Human Joystick – czyli interaktywna gra kinowa. Technologia ta opiera się opiera się na zintegrowanym systemie kamer, działających na podczerwień oraz szeregu komputerów, analizujących i przetwarzających ruch. Jak wykorzystać Human Joystick na evencie? Jednym ze sposobów jest przygotowanie gry dostosowanej do tematyki eventu. W ten sposób goście będą mogli sterować grą za pomocą własnych rąk.

5. VR & smartphone – jak to ugryźć?

Podobnym rozwiązaniem wykorzystywanym podczas eventów są kartonowe google VR. Taki gadżet nie tylko będzie ciekawą pamiątką z eventu, ale także zapewni gościom niezapomniane wrażenia. Kartonowe google VR składają się z papierowej obudowie, dwóch soczewek, mocowania do przytrzymania smartfona oraz zamknięcia na rzepy.

Jak wykorzystać ten prosty sprzęt, by uzyskać spektakularne efekty? Wystarczy, że uczestnicy imprezy pobiorą na smartphony wcześniej przygotowaną aplikację VR spersonalizowaną pod dane wydarzenie, by mogli wspólnie bawić się i uczestniczyć w zabawie w rozszerzonej rzeczywistości. Za pomocą wirtualnej przestrzeni mogą zagrać w grę o tematyce eventu, odkrywać nowości o marce czy poznawać detale dotyczące nowego produjtu –wszystko to w swoim, virtualnym czasie, sterując za pomocą ruchów głowy.

 

5. Alternatywna rzeczywistość

,,Augmented Reality’’ – czyli rozszerzona rzeczywistość to nic innego niż popularna aplikacja ,,Pokémon Go’’, która podbiła serca milionów użytkowników na całym świecie. Interaktywna gra w czasie rzeczywistym opiera się na systemie wykorzystania obrazu z kamery, na który nakładana jest generowana grafika 3D. Technologia ta ma niezliczone możliwości wykorzystania w branży eventowej, zwłaszcza podczas szkoleń jako efektowny sposób prezentowania informacji. To wyjątkowa metoda dzięki, której można zmieszać świat rzeczywisty z fikcyjnym, widzianym poprzez smartphona czy tableta. Uczestnicy wydarzenia przy pomocy multimedialnych ekranów będą mieli szansę odkryć nową, ukrytą w wirtualnym świecie warstwę eventu.

6. Pobudź ich zmysły: głośnik kierunkowy

Urozmaiceniem i elementem zaskoczenia podczas wieczoru może być także głośnik kierunkowy wyposażony w specjalne czujniki ruchu, które wykrywają moment, w którym dana osoba staje w wyznaczonym miejscu i aktywują dźwięk. Głos czy muzyka zabrzmią, dopiero kiedy goście zjawią się w danym punkcie. W ten sposób można dostosować reklamę audio do danej przestrzeni. Jednym z pomysłów może być zaaranżowanie kilku stref tematycznych podczas imprezy i zaskoczenie gości spersonalizowaną wiadomością wydobywającą się z głośników kierunkowych.

9. Interaktywny stół

Interaktywny stół dotykowy świetnie sprawdzi się przy komunikacji wizualnej. Technologia taka jak iTable zaprezentowana przez firmę Apple sprawiają, że serca miłośników nowych technologii biją znacznie szybciej. Takie stoły wykorzystywane są dziś w restauracjach, nowoczesnych barach czy kasynach. To również ciekawa forma, za pomocą której goście eventu zapoznają się z informacjami dotyczącymi wydarzenia oraz wyjątkowo unikalny sposób, by zaprezentować nowy produkt firmy.

9. Aplikacje mobilne z pomysłem

Apki eventowe są oficjalnie uznawane za mainstreamowe. Jeśli więc decydujemy się na stworzenie aplikacji na potrzeby wydarzenia musi być ona na prawdę oryginalna i funkcjonalna. Na jakie elementy aplikacji eventowych warto zwrócić uwagę?

-informacji o wydarzeniach,
-harmonogram dnia,
-technologia AR i AI (warto przemycić element rywalizacji pomiędzy uczestnikami eventu np. poprzez zbieranie punktów przez gości eventu i specjalne nagrody dla zwycięzcy zabawy),
-beacony – hardware, który pozwala zbierać informacje o użytkowniku i jego zachowaniach podczas wydarzenia. Umożliwia wysyłanie spersonalizowanych powiadomień w zależności od miejsca i sytuacji, w jakiej się znajduje podczas eventu. To metoda na to, by być w stałym kontakcie z uczestnikami wydarzenia i podpowiadać im informacje o wydarzeniach w pobliżu.

Share