Auta Sixt wraz z zawodnikami CCC Team przejechały tysiące kilometrów w Tour de France

Do 28 lipca trwa 106. edycja prestiżowego wyścigu kolarskiego Tour de France, czyli 25. z rzędu wydarzenia kolarskiego, wchodzącego w skład tegorocznego cyklu międzynarodowych wyścigów UCI World Tour 2019. W Tour de France bierze udział także polska grupa kolarzy CCC Team, która jest bardzo aktywna i często widoczna na czele. Na 17. etapie, liczącym 200 km, ze znakomitej strony pokazał się Greg Van Avermaet. Po długiej ucieczce zajął on na mecie trzecie miejsce i po raz siódmy w tej edycji uplasował się on w pierwszej dziesiątce na etapie. Dodatkowo, we wcześniejszej fazie wyścigu, przez kilka dni był liderem klasyfikacji górskiej.

Od stycznia tego roku CCC Team posiada dodatkowe wsparcie w postaci partnera transportowego, którym jest SIXT Rent a Car Polska. W ramach współpracy, SIXT wspiera kolarzy
podczas światowych imprez sportowych zaopatrując zespół we flotę samochodową. W ramach podpisanej umowy sponsorskiej, CCC Team otrzymało od SIXT łącznie 20 pojazdów prestiżowej marki Jaguar o modelu XF Sportbrake oraz F- Pace.

Od marcowego wyścigu Strade Bianche, kolarze z CCC Team pokonali łącznie tysiące km, a przed nimi jeszcze 25 wyścigów w tym sezonie i wiele kolejnych kilometrów do przejechania. Dodatkowo CCC Team jest globalnym partnerem UNICEF. Wszystkie pokonane i zliczone kilometry na treningach i podczas wyścigów są przeliczane a następnie przekazywane organizacji. Jeden kilometr oznacza jeden USD wsparcia.

Tytuł oficjalnego partnera sportowego renomowanego teamu rywalizującego w międzynarodowych imprezach podkreśla najwyższą jakość świadczonych przez nas usług oraz globalny zasięg marki SIXT. Tour de France to już kolejne w tym roku przedsięwzięcie sportowe o gigantycznym zasięgu, w którym bierze udział nasza firma. Współpraca z CCC Team wzmacnia wizerunek SIXT jako zaufanego partnera  – mówi Łukasz Żurek, Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający SIXT Rent a Car.  

Kolarstwo to bardzo specyficzna dyscyplina – tutaj o wygranej często decydują detale. Dlatego współpracujemy z firmami, które dzięki swojej rzetelności i niezawodności, wspierają naszych kolarzy w dążeniu do kolejnych wygranych. Dzięki odpowiedniej flocie pojazdów dyrektorzy sportowi, zawodnicy oraz obsługa mają zapewnione bezpieczeństwo oraz komfort pracy. Z kilku pojazdów przekazanych przez SIXT korzysta również nasza młodzieżowa ekipa CCC Development Team. Cieszymy się, że dzięki temu jesteśmy w stanie młodym polskim zawodnikom zapewnić warunki na najwyższym poziomie
– mówi Robert Krajewski z CCC Team.

SIXT wraz z zawodnikami CCC Team podczas tegorocznych wyścigów kolarskich UCI World Tour obecny był także między innymi w Wielkiej Brytanii, podczas wygranego 4. etapu Tour de Yorkshire oraz
w Norwegii, gdy ekipa CCC Team triumfowała na 3. etapie Hammer Stavanger. Jednym z najbliższych dla sportowców ,,przystanków’’ na mapie UCI World Tour 2019 będzie Tour de Pologne, czyli najważniejszy wyścig kolarski w Polsce, którego edycja w tym roku odbędzie się już po raz 76.

Współpraca z CCC Team nie jest  jedyną inicjatywą sponsoringu dla marki SIXT. Spółka od lat wspiera różnego rodzaju wydarzenia sportowe. Jest partnerem transportowym Polskiego Związku Narciarskiego, z którym współpracuje od 2013 r. Spółka ma także na swoim koncie działania partnerskie w ramach krajowych imprez biegowych, zawodów w łyżwiarstwie figurowym oraz padlu.

Share