Budowa hotelu Mercure Katowice City Center w wyjątkowej lokalizacji!

268 pokoi, restauracja Winestone, zaplecze konferencyjne, parking podziemny oraz budowa w zielonej certyfikacji LEED NC. Hotel Mercure Katowice City Center znajduje się przy ulicy Młyńskiej w centrum Katowic, tuż obok Galerii Katowickiej. To wprost idealna lokalizacja na taką inwestycję.

– Położenie hotelu jest naprawdę wyjątkowe – w pobliżu głównego dworca kolejowego oraz Galerii Katowickiej. Nie ukrywamy, że naszą ambicją jest uczynienie z tego hotelu miejsca, w którym wypada bywać w Katowicach. Wybraliśmy markę Mercure ze względu na jej elastyczność i możliwość stworzenia hotelu lifestylowego, takiego jak Mercure Kraków Stare Miasto. Katowice wyrastają na wiodącą metropolię w południowej części Polski, oferującą nie tylko doskonałe możliwości biznesowe, lecz także inspirujące miejsca na wypady weekendowe i doskonałą scenę artystyczną, zasługujące na znakomicie położony hotel średniej kategorii – powiedział Rudolf Grossmayer, dyrektor zarządzający UBM Development AG.

Katowice to miasto, które jest w bardzo dobry sposób skomunikowane z resztą Europy, ponieważ w pobliżu znajduje się lotnisko, dworzec kolejowy i dwie autostrady. Aglomeracja śląska stała się międzynarodowym centrum wydarzeń i organizatorem festiwali takich jak Rawa Blues, imprez sportowych takich jak turnieje Intel Extreme Masters czy WTA Open Katowice, miejscem, gdzie odbywa się Europejski Kongres Gospodarczy – największa impreza biznesowa w tej części Europy.

iasto jest także idealną lokalizacją dla przedsiębiorstw sektora outsourcingu procesów biznesowych (BPO), centrów usług wspólnych (SSC), a także ośrodków IT oraz ośrodków badań i rozwoju (R&D).

Otwarcie zaplanowane jest do końca 2020 roku. Mercure Katowice City Center będzie trzecim obiektem Accor w Katowicach, zaraz po hotelach funkcjonujących pod marką Novotel i ibis Budget. Grupa Orbis i Accor zgodnie ze swoją strategią konsekwentnie przyśpieszają rozwój sieci hoteli w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Plany rozwojowe zakładają blisko 50 nowych hoteli w sieci w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym ponad 23 hotele w Polsce.