Eventowe smaczki na Święta Wielkanocne w domu

Nadeszła wiosna,  a co za tym idzie Święta Wielkanocne! W sklepach roi się od świątecznych dekoracji – kurczaków, zająców, stroików i pisanek. Wybór jest ogromny.  Ale czy uda nam się coś znaleźć? Jak stworzyć niebanalny, atrakcyjny design naszych świątecznych stołów i sprawić, aby radosna atmosfera udzieliła się wszystkim domownikom?

Przedstawiamy kilka propozycji, jak zaaranżować stoły, atrakcje dla dzieci i wprowadzić do naszego domu wiosenną, świąteczną atmosferę.

#1. Aranżacja stołów

Warto nadać trochę świeżości i polotu świątecznym dekoracjom. W polskiej tradycji przyjęło się, że obrus musi być biały, na stole musi  pojawić się baranek i święconka. Ale kto powiedział, że nie można udekorować stołu barwnymi dodatkami, kwiatami i trochę się tym pobawić?

Aranżacje stołów w naszych domach można śmiało potraktować jak aranżację strefy cateringowej na evencie. Soczysta zieleń trawy, kwiaty, rzeżucha i owies wprowadzą wiosnę i radosny nastrój do wielkanocnych aranżacji. Kluczem do dekoracji stołów na Wielkanoc powinna być tradycja. A więc niech nie zabraknie ozdób i potraw kojarzonych z Wielkanocą. Kolorowe pisanki, baba drożdżowa, rzeżucha, palemki, bazie, kurczaczki wprowadzą radosny klimat świąt. To doskonały moment aby skorzystać z wszelkiego rodzaju poradników typu DYI lub zaczerpnąć inspiracji z Pinteresta.

Nie zapominajmy o kolorowych serwetkach, niekonwencjonalnych podstawkach pod zastawę oraz ozdobnikach na sztućce. Trzeba również przyznać, że taka dbałość o detale jest odprężająca – pozwala uwolnić się od codziennego zgiełku i pobudza kreatywność naszych myśli, a także budzi podziw wśród naszych gości.

#2. Animacje dla dzieci

W wielu domach popularyzuje się tradycję, która przyszła do nas z zachodu czyli – szukanie jajek wielkanocnych przez dzieci. Jakie są zasady tej zabawy? Kto z dzieci zbierze najwięcej czekoladowych jajek, ukrytych w różnych miejscach ten wygrywa.

Dodatkowo, warto pomyśleć nad zajęciami plastycznymi, które mogą być świetną formą przygotowań do świąt oraz sposobem na zajęcie dzieci w ich trakcie.

#3. Jedzenie

Czym byłyby święta bez  jedzenia? Rodzinne spotkania przy stole muszą iść w parze z syto zastawionym stołem. Warto jednak nadać trochę humoru i polotu przy przystrajaniu posiłków.

Zwykłe babeczki mogą imitować pisanki, ciasteczka owsiane okrągłe kurczaki  a małe nadziewane jajka przepiórcze urocze wykluwające się pisklaki.

Nasz stół wielkanocny uginający się od ciast, jaj i mięsa może również kusić „wielkanocnymi zwierzakami” ale tym razem owocowymi! Wystarczy, że wytniemy w owocach kształty za pomocą foremek do ciastek!

Nasza redakcja Event Live życzy wszystkim wesołych Świąt Wielkanocnych!