Fryderyki 2020 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

Fryderyki, nagrody polskiego przemysłu fonograficznego, po raz drugi zostaną wręczone w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (MCK). Fryderyk Festiwal, w formule imprezy otwartej dla publiczności, odbędzie się w dniach 8 oraz 13-14 marca 2020 roku. Organizatorami wydarzenia są: Związek Producentów Audio Video i Akademia Fonograficzna, współorganizatorem miasto Katowice. Za realizację odpowiadają Live i Festival Group.

Nagrody muzyczne zostaną wręczone podczas drugiej odsłony Fryderyk Festiwalu. Imprezę otworzy Gala Muzyki Poważnej, która odbędzie się w gmachu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (8 marca). Wręczenie statuetek w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej odbędzie się 14 marca, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, a dzień wcześniej na tej samej scenie, w ramach Fryderyk Festiwal, wystąpią gwiazdy polskiej muzyki.

– Bardzo się cieszę, że ponownie możemy zaprosić wszystkich miłośników muzyki do obchodów tego wyjątkowego święta. Od ponad 20 lat Fryderyki budzą ogromne emocje zarówno w samej branży, jak i wśród fanów muzyki, a dziś ponownie otwierają się na publiczność dzięki między innymi kontynuacji współpracy z miastem Katowice. W jego wyjątkowych przestrzeniach koncertowych w marcu przyszłego roku laureaci odbiorą swoje statuetki w kategoriach muzyki rozrywkowej, jazzowej i poważnej. Poza uroczystą galą wręczenia nagród Fryderykom towarzyszyć będzie także wiele innych wydarzeń: koncerty festiwalowe, konferencje, warsztaty i seminaria. Z wielką przyjemnością obserwuję, jak Fryderyki stają się wyjątkową platformą integracji środowiska, edukacji, a także promocji młodych talentów – mówi Andrzej Puczyński, przewodniczący Związku Producentów Audio Video.

Organizatorzy wydarzenia skorzystają z największej z hal Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach – sali wielofunkcyjnej o powierzchni 8,1 tys. mkw., a także antresoli, przestrzeni w holu górnym i holu dolnym obiektu, gdzie zlokalizowane będą punkty gastronomiczne, strefy odpoczynku, stoiska partnerów i szatnie. Na garderoby i zaplecze dla artystów przeznaczonych zostanie około 30 pomieszczeń, wśród nich sale balowe i sale konferencyjne.

– Wielkie muzyczne przedsięwzięcie, kilka dni montażu i przygotowań, spektakularna scena, publiczność na trybunach i przy stolikach oraz miliony widzów przed telewizorami. Cieszymy się, że nowa formuła wydarzenia sprawdziła się i w marcu przyszłego roku ponownie będziemy gościć Fryderyk Festiwal – mówi Marcin Stolarz, prezes zarządzającej Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodkiem firmy PTWP Event Center.

W tym roku muzyczne nagrody polskiego przemysłu fonograficznego zostaną wręczone już po raz 26., po raz drugi – z udziałem publiczności.Start sprzedaży biletów planowany jest na przełom października i listopada.