Ikea w Black Friday poszła pod prąd – kolekcja PRZYDA SIĘ

IKEA od dłuższego czasu działa jako marka przyjazna dla środowiska i wykorzystująca niekonwencjonalne rozwiązania. Choć ich meble są niedrogie i łatwe w montażu, firma stara się tworzyć takie akcje, które uświadomią ludziom, jak należycie dbać o środowisko. Zaczynając od swojego własnego domostwa! Do tegorocznego Black Friday podeszła wyjątkowo mądrze i kreatywnie. IKEA wypuściła specjalną kolekcję o nazwie PRZYDA SIĘ. Każdy z tych produktów jest dostępny za darmo i można go znaleźć… we własnym lokum!

W ten sposób marka chce uświadomić ludziom, jak wiele nieużywanych mebli i przedmiotów mają w swoich domach konsumenci. A Black Friday nie musi być bezmyślnym wyjściem na zakupy „bo taniej”. Szwedzka sieć sklepów przedstawia w swojej ofercie takie rzeczy jak NIGDY NIEUŻYWANE akcesoria kuchenne, DŁUGOLEŻĄCY komplet jadalniany z piwnicy czy DAWNO ZAPOMNIANE akcesoria dziecięce. Każdy z tych artykułów kosztuje tylko zero złotych. Dlatego jest to jeszcze lepsza okazja, niż większość rzeczy z blackfridey’owych promocji.

Dodatkowo IKEA na swojej stronie internetowej w zakładce ikea.com/przydasie/ pokazuje wiele opcji i rozwiązań dla staroci, które mamy w domach. Można tam znaleźć wiele inspiracji, jak dać drugie życie nieużywanym przedmiotom. Sposoby na renowacje, aranżacje oraz naprawę.

Szwedzka sieć oprócz akcji PRZYDA SIĘ bardzo aktywnie angażuje się w ochronę środowiska i ideologię zero waste. W swojej ofercie od 2013 roku ma dywany, które tkane są ludzkimi rękami ze skrawków materiałów z produkcji. Większość restauracji IKEA wycofała także plastikowe słomki, sztućce, naczynia jednorazowe. Zastąpiła je papierowymi i drewnianymi, które równie dobrze się sprawdzają. Do 2020 roku firma chce wycofać z oferty wszystkie plastikowe elementy jednorazowego użytku. Dodatkowo IKEA produkuje część mebli, które zbudowane zostały z płyt w pełni pochodzących z recyklingu. Do 2030 roku marka planuje tworzyć meble tylko z materiałów odnawialnych.

Zobacz też: Czy tramwaj może zatrzymać SMOG?