Już w ten weekend RUM FEST WWA! 13 i 14 września poznasz kulturę karaibską!

Już w ten weekend odbędzie się RUM FEST WWA – Festiwal Rumu i Kultury Karaibskiej. To wyjątkowe wydarzenie, które przeniesie gości na egzotyczną przygodę do karaibskiego świata. Festiwal odbędzie się w dniach 13-14 września w lokalu „Babka do Wynajęcia” – będzie to czas wypełniony najlepszymi smakami, kolorową kuchnią, zmysłowym tańcem, muzyką na żywo oraz pozytywną energią prosto z Karaibów.

Serdecznie zapraszamy Was do uczestnictwa w jedynym w swoim rodzaju wydarzeniu, które na pewno na długo pozostanie w Waszej pamięci!

Bilety możecie nabyć tutaj: https://www.ebilet.pl/biznes/targi/rum-fest/

Muzyka

Każdy wieczór będzie przepełniony klimatyczną muzyką wybrzmiewającą gorącymi rytmami.  Podczas Rum Fest poczujesz energię, żywioł i spontaniczność prawdziwego kubańskiego zespołu REY CEBALLO & TRIPULACION CUBANA. Jest to najpopularniejsza orkiestra wykonująca muzykę kubańską na polskiej scenie muzycznej. Jej pojawienie się w kraju nad Wisłą związane jest z postacią fenomenalnego pianisty, kompozytora i aranżera – Reinaldo Ceballo. Jest to niezwykle utalentowany muzyk pochodzący z Kuby, znany polskiej publiczności m.in. z projektu „Kora Ola, Ola!” oraz ze współpracy z takimi gwiazdami jak Kayah, Mietek Szcześniak, Robert Chojnacki, bracia Pospieszalscy, Blue Cafe, De Mono. Był również związany m.in. z projektami „Yugoton” i „Pozytywne Wibracje vol. 6”. Przekrój gatunków, w których porusza się grupa jest bardzo szeroki; jest to salsa, cha chacha, rumba, danzón, caribea, timba, samba, latin-jazz oraz latin-pop, reggaeton… Po koncercie zagra DJ, a impreza będzie trwać do 2.00! Wsłuchanie się w gorące, egzotyczne rytmy pozwoli na przyjemne oderwanie się od codzienności oraz zrelaksowanie się po tygodniu wypełnionym obowiązkami.

Taniec

Uczestnictwo w Rum Fest umożliwi zgłębienie tajników zmysłowego, latynoskiego tańca. Na wydarzeniu będą odbywać się warsztaty z salsy, bachaty i dancehallu prowadzone przez doświadczonych instruktorów. Są to style, w których ważne są zmysłowe ruchy całego ciała, przede wszystkim bioder. Wsłuchanie się w energetyczne, latynoskie utwory sprawi, że nogi same zaczną tańczyć, a energia i endorfiny drzemiące w środku zostaną uwolnione. Nauka tanecznych kroków będzie nie tylko formą aktywności i świetną zabawą, ale z pewnością przyda się też na niejednej imprezie i umożliwi królowanie na parkiecie J Udział w festiwalowych warsztatach tanecznych sprawi, że każdy uczestnik poczuje się jak na egzotycznych wakacjach. Stawianie kroków w rytm gorących rytmów przeniesie Was na słoneczną, karaibską plażę.

Rum

Goście Rum Fest będą mieli wyjątkową okazję do spróbowania alkoholu, będącego dumą Karaibów oraz krajów Ameryki Południowej, czyli oczywiście rumu! Ten trunek wyróżnia bogactwo smaków i aromatów, ponieważ na jego rozwój ogromny wpływ miała historia kolonialna, a wiele nacji nadawało mu własny unikalny charakter. Na festiwalu Rum Fest odbędzie się degustacja dziesiątek rodzajów tego alkoholu z dalekich zakątków świata (m.in. z Kuby, Barbadosu, Martyniki). Uczestnicy będą mieli nie tylko okazję spróbować wielu wyrafinowanych koktajli na bazie rumu (nie tylko popularnego Cuba Libre J), ale także głębokiego smaku rumu bez dodatków – choć w Polsce rum często postrzegany jest jako baza do drinków, to świetnie sprawdza także pity solo. Wydarzeniu towarzyszyć będą dwie strefy edukacyjne. Pierwsza z nich, to Cocktail School – znajdować się tam będą stanowiska wyposażone w sprzęt barmański, aby każdy mógł w praktyce uczyć się podstawowych zasad i nowych trendów Mixology, tj. sztuki przygotowywania cocktaili. Druga strefa to Rum Academy, która zaprosi do świata rumu, a jej przedstawiciele opowiedzą o historii, etapach powstawania, rodzajach i gatunkach tego alkoholu. Osoby odwiedzające tą strefę dowiedzą się także, jak wybrać dobry rum oraz jak przekonać do niego miłośników whisky J. Tym i wieloma innymi ciekawostkami podzielą się z Wami specjalni goście, znani i szanowani w świecie rumu oraz w kulturze karaibskiej, m.in. Ian Burrell – Global Rum Ambasador czy Duane Dove, właściciel planatcji kakao, od lat prowadzący warsztaty degustacyjne rumu w połączeniu z czekoladą. Mamy nadzieję, że każdy degustator znajdzie coś dla siebie, a egzotyczne alkohole rozgrzeją go nawet w chłodny wrześniowy wieczór!

Kuchnia

Do napojów będą serwowane najlepsze przysmaki prosto z wysp Morza Karaibskiego. Tą egzotyczną kuchnię charakteryzuje intrygująca mieszanka smaków – słodyczy owoców tropikalnych oraz aromatycznych przypraw. Tradycje kulinarne tego zakątka świata powstały w wyniku fuzji kuchni indiańskiej z tradycjami europejskimi i afrykańskimi, dodatkowo wzbogaconymi przez wpływy chińskie i indyjskie – w skrócie, jest to cały świat na talerzu J! Goście festiwalu Rum Fest będą mieli niepowtarzalną okazję do degustacji najlepszych dań przyrządzanych przez uznanych kucharzy, m.in. przy stoiskach gastronomicznych będą mogli spróbować JERKa (jest to marynowane mięso), najbardziej charakterystyczną karaibską potrawę. Dla osób szukających nowych doznań smakowych przygotowane zostaną spotkania, tzw. Food Pairing – dzięki nim dowiedzą się, w jaki sposób łączyć rum ze sztuką gotowania. Będzie to okazja do zaczerpnięcia wielu inspiracji oraz zachęta do próbowania niebanalnych połączeń.