Luksus na łonie natury – powstaje pięciogwiazdkowy resort z hotelem w mazurskim Pasymiu

Takich miejsc jest w Polsce niewiele! Jak wkomponować ekskluzywny kompleks hotelowy w malowniczy, mazurski krajobraz? Takie właśnie miejsce powstaje w Pasymiu. To inwestycja firmy Verdancy, która zaprojektowana została przez pracownię architektoniczną MJZ. Projekt składa się na pięciogwiazdkowy resort z hotelem, 50 całorocznymi domami, centrum konferencyjnym, spa, restauracją oraz prywatną mariną przy Jeziorze Kalwa!

Mazurskie miasto Pasym jest wyjątkowo malowniczym miejscem z historią, która sięga ponad 600 lat. Leży w sercu Mazur nad jeziorem Kalwa i znajduje się w  22 km od Olsztyna. Verdancy przygotowuje właśnie projekt budowy hotelu, który będzie miał standard 5 gwiazdek.

Jedyna taka inwestycja w Polsce

Inwestycja będzie obejmowała 5,6 ha i znajdzie się niedaleko rynku w Pasymiu – do tego miejsca goście hotelu będą mieli tylko 1,5 km. Budynek hotelowy będzie liczył 70 miejsc noclegowych, a resort 50 domków, które dostępne dla gości będą przez cały rok. Oprócz tego znajdzie się tam centrum konferencyjne z możliwością organizacji spotkań nawet dla 300 osób. Poza tym lokalizacja będzie zawierała baseny, sauny, spa, strefę fitness, dwie restauracje, centrum biznesowe, port i inne, wyjątkowe atrakcje.

Luksus na łonie natury

Za projekt kompleksu odpowiada Maciej Jakub Zawadzki i jego biuro projektowe MJZ.

Gdy stanęliśmy na terenie, zobaczyliśmy, jak piękne jest naturalne środowisko na tak dużym obszarze. Postanowiliśmy zachować mazurską dzikość i dosłownie zatopić wśród wysokich traw na terenie podmokłym nasze budynki by się z nią wzajemnie uzupełniały. Taki jest właśnie efekt końcowy naszej propozycji projektowej: naturalny luksus – wspomina Maciej Jakub Zawadzki, architekt, biuro MJZ.

Ekologiczne podejście

Dla architektów ważne było również zachowanie okolicznej przyrody. Wykonawcy projektu postanowili wkręcać w grunt większość budynków, ponieważ wykopy mogłyby naruszyć teren i środowisko naturalne.

Takie podejście jest pro-ekologiczne, bo pozwala na znaczną redukcję CO2 na etapie budowy, gdy nie ma zapotrzebowania na transportowanie ciężarówkami ziemi z wykopów przy pracach gruntowych. Architekci zaplanowali, aby domy otoczone były szerokimi rekreacyjnymi deckami.

Spółka Verdancy planuje realizację inwestycji w latach 2019 – 2020.

Będzie to idealna lokalizacja również pod eventy.