Motywujące cytaty dla Event Managera na każdą okazję!

Każdy z nas potrzebuje zastrzyku motywacji. Zwłaszcza wtedy, gdy dopada codzienna rutyna. Czasami może to być zwykłe „dziękuję”, uśmiech od uczestników wydarzenia… a czasem cytat! Słowa mają potężną moc, zwłaszcza takie, które wyszły z ust wielkich ludzi!

A ułożone w inspirujące zdanie wytwarzają  w magiczny sposób chęci do działania. Event Manager potrzebuje od czasu do czasu takiej dawki inspiracji – tak, jak porannej kawy – do „normalnego”  funkcjonowania.

„Bardzo rzadko możliwe lub niemożliwe jest to, aby dana sytuacja była negatywna z każdego punktu widzenia.” – Dalai Lama

Czasami dzieją się różne złe rzeczy podczas eventu i nie wszystko może pójść zgodnie z planem. Słuchając Dalai Lamy możemy zauważyć, że ten oto człowiek starał się za każdym razem znaleźć pozytywy danej sytuacji. Koncentrował się na plusach i spoglądał na wypadki przy pracy z innej perspektywy. Polecamy takie podejście, bo przecież każdemu może się zdarzyć jakaś wpadka. Event Manager to przecież nie robot, a człowiek!  Każda przeszkoda i niepowodzenie nas czegoś uczy, a to następnie owocuje w przyszłości.

„Czas jest tym, czego najbardziej potrzebujemy, ale źle go używamy.” – William Penn

Nie możemy go kupić, ani w żaden sposób wyprodukować. Czas jest bardzo istotny w branży eventowej. Liczy się od planowania poszczególnych faz, aż do dopracowywania każdego szczegółu. Dlatego dobrze jest rozplanować go tak, aby poświęcić na konkretne obowiązki wystarczającą jego ilość. Ten cytat również pokazuje, że jeśli znajdziemy balans pomiędzy pracą, a życiem osobistym, będziemy o wiele bardziej produktywni i szczęśliwi.

„Skup się produktywności, zamiast na byciu zajętym”  – Tim Ferris

Kto z nas w kółko powtarza – „Nie mogę, jestem zajęty”, „Nie dam rady” ? A kto w tym czasie, rzeczywiście robi coś ważnego? Czas często przecieka nam przez palce. Zagadywani przez pracowników, rozpraszani przez powiadomienia na telefonie, zdekoncentrowani… budzimy się nagle jak z zimowego snu o 15 w pracy i uświadamiamy sobie, że nic konkretnego nie zrobiliśmy.
Jest znacząca różnica między byciem zajętym, a produktywnym. Jeśli jesteś typem osoby „wiecznie zajętej”, powinieneś skupić się bardziej na zorganizowaniu czasu tak, aby któregoś dnia zacząć mowić „Tak, mam czas”, „Tak będę”.

„Planowanie bez działania jest daremne, działanie bez planowania jest fatalne” – Cornelius Fichtner

Skakanie na głęboką wodę bez planu podczas organizacji eventu to bardzo ryzykowne posunięcie. Nie bój się zrobić planu, a dopiero potem rzucić się w wir działań.  Sama wiara w powodzenie akcji nie wystarczy. Warto zachować równowagę między optymistycznymi myślami, a realistycznym podejściem do sprawy, zanim zdecydujemy się wykonać skok.

„Nie znajduj konsumentów dla swojego produktu, znajdź produkt dla konsumentów”  – Seth Godlin

Oj tak, to bardzo ważne! Czasami przy organizacji wydarzenia zapominamy o potrzebach beneficjentów eventu, a skupiamy się na tym, aby pokazać agencję czy sam produkt z jak najlepszej strony. Napędzanie sprzedaży oraz pozyskiwanie nowych klientów jest integralną częścią eventu. Jeśli organizujemy wydarzenie dla danej grupy wiekowej, warto skoncentrować się na ich oczekiwaniach,  musimy upewnić się, że przedstawiamy im odpowiednie produkty.

„Wszystko zawsze wydaje się niemożliwie, dopóki tego nie zrobimy” – Nelson Mandela

Muszę przyznać, że to mój ulubiony cytat! Jak na niezwyciężoną optymistkę przystało, uważam, że nie ma rzeczy niemożliwych! Są tylko te trudne do osiągnięcia, do których potrzeba jedynie wytrwałości i ciężkiej pracy. Nie warto od razu odpuszczać i rezygnować. Dlaczego mamy nie podejmować się dużych projektów i z góry zakładać, że to się nie uda? Tak, to prawda, ogromne projekty i wydarzenia często przytłaczają i naturalną rzeczą jest fakt, że zaczynamy się martwić. Mimo wszystko pozytywne myślenie, tutaj również się przyda! Zamiast rozważać wady i zalety po prostu zacznij pracować i daj się ponieść – to niesamowite, kiedy możesz osiągnąć wszystko, jeśli tylko zaczniesz działać!

„Wiele niepowodzeń w życiu wynika przez ludzi, którzy nie zdawali sobie sprawy z tego, jak byli blisko celu i szybko się poddali” – Thomas Edison

Nigdy się nie poddawaj! Życie ma się jedno i trzeba dobrze je wykorzystać! Jeśli masz jakiś pomysł i w niego wierzysz –  zrób to! Idź pod wiatr, nie ważne jak będzie to trudne! Kto nie ryzykuje, ten niema. W przeciwnym razie nigdy nie dowiesz się czy za rogiem będzie czekać na ciebie sukces.

„Nie znajduj winy, znajdź rozwiązanie” – Henry Ford

Tą sentencje wielu z nas powinno sobie dobrze zapamiętać! Ilu z nas obwinia się o niepowodzenia? Zamiast rozpamiętywać sytuacje, lepiej skupić się na tym, jak je naprawić. Event Manager powinien  być przygotowany na kryzysowe sytuacje i z prędkością światła gasić pożary, duże i małe.

„Niektórzy ludzie szukają pięknych miejsc. Inni czynią miejsca pięknymi” – Hazrat Inavant Khan.

Oj ilu z nas zawsze marzy o przepięknym miejscu, w którym będziemy mogli zorganizować event! Czasem jednak rzeczywistość ściąga nas na ziemie, a my budzimy się ze smutną perspektywą „mało oryginalnego” obiektu. Ale tak wcale nie musi być!  To my jesteśmy kreatorami. To od nas zależy jak będzie wyglądać przestrzeń. Jeśli się postaramy, to nawet w starej szopie możemy zrobić najlepszą sztuczną plażę, jaką świat widział. Wszystko zależy od naszej kreatywności i tylko ona nas ogranicza.

„Jednym z najważniejszych zadań managera jest eliminowanie wymówek swojego zespołu za odniesioną porażkę” – Robert Townsend

Pełniąc rolę event managera to  w naszym zakresie kompetencji jest dbanie o to aby nasz team miał wszystko czego potrzebuje, aby nie było wymówek. W przeciwnym razie pod koniec dnia,  jeśli coś pójdzie nie tak, to my zostaniemy po godzinach.

„Jedność to siła…kiedy pojawia się praca zespołowa i współpraca, można osiągnąć wspaniale rzeczy”   – Mattie Stepanek

Pracując ze swoim wymarzonym zespołem projektowym pamiętaj o podstawowej zasadzie – współpracy.  Nie od dziś wiadomo, że w wielu przypadkach działanie w grupie przynosi lepsze efekty, niż indywidualna praca. To podczas burzy mózgów i przy pomocy innych powstają niesamowite projekty.

„Cel bez planu jest już tylko życzeniem” –  Antoine de Sant – Exupery

Kto  by się spodziewał, że autor niesamowicie mądrej i optymistycznej opowieści o Małym Księciu może wylać na nas taki kubeł  zimnej wody…
Exupery świetnie przypomina nam, że nieistotne jest to, ile mamy pomysłów. Najważniejsze jest to, czy mamy plan na zrealizowanie ich.  W przeciwnym razie są one tylko naszymi życzeniami, z którymi nic nie robimy.

„Największe niebezpieczeństwo dla większości z nas tkwi w tym, że nie ustawiamy swojego celu zbyt wysoko i na długo. Ale umiejscawiamy go zbyt nisko i w zasięgu naszych możliwości”.  –  Michał Anioł

Nie chowaj się nigdy w swojej strefie komfortu. Oryginalne i innowacyjne pomysły wymagają od nas poświęcenia.  Nie kopiuj udanego eventu. Potraktuj go jako sukces i postaw sobie wyższy cel. Zawsze wymagaj od siebie więcej. Przy ewentualnych niepowodzeniach nie bądź dla siebie zbyt surowy.

„Nie czekaj na nadzwyczajne możliwości. Korzystaj ze wspólnych okazji i uczyń je świetnymi”. – Orison Swett Marden

Są takie momenty, kiedy trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i stwierdzić, że idealny moment nigdy nie nadejdzie. Dlatego nie możemy bać się  działać! Stańmy do walki z naszymi sercami i rozumami i działajmy!  Wykorzystujmy dobre okazje i czyńmy je idealnymi.

„Sekretem zmian jest skupienie całej swojej energii nie na walce ze starym ale na budowaniu nowego” – Sokrates

Tą mądrość odkrył już Sokrates w starożytności, a większość z nas i tak obecnie się o tym przekonuje na własnej skórze. Ciężko jest działać na starych zasadach czy rozwiązaniach. Skoro idzie postęp technologiczny, otwórzmy się  na te nowinki,  nie produkujmy już oklepanych wydarzeń, zaskakujmy odbiorców formą. Ponadto nie bójmy się porzucać pomysły, jeśli okażą się złe i nie sprawdzone. Nie warto też uczepiać się kurczowo jednej myśli, rozglądnij się dookoła i zainspiruj się!

„Sukces może być połączony z nieustannym działaniem. Ludzie sukcesu wciąż są aktywni, ruszają się, działają. Popełniają błędy, ale nie rezygnują” – Conrad Hiliton

Życie jest za krótkie, aby stać w miejscu. Nieustanne działanie, nawet to błędne – kiedy zbaczamy z ścieżki i dopiero po chwili orientujemy się, że źle skręciliśmy – też nas czegoś uczy. Nie bójmy się popełniać błędów, ale bądźmy przede wszystkim aktywni. Jako event managerowie musimy pamiętać, że żadna pomyłka nie przekreśla naszego sukcesu.  Nie poddawajmy się i pędźmy na przód.

„Ostrożnie strzeż swojego czasu. Bądź hojny, ale też tego świadomy”.  – David Duchemin

Jak to się mówi ,czas to pieniądz, ale nie bądźmy sknerusami.  Dzielmy się  swoim wolnym czasem z innymi na tyle, na ile możemy. Nie marnujmy go na bezsensownym scrollowaniu Facebooka czy innych mediów społecznościowych. Starajmy się produktywnie wykorzystywać uciekające godziny.  Nie zapominajmy  jednak również o sobie. Czas relaksu i odpoczynku jest tak samo ważny, jak praca.

„Możesz zniechęcić się niepowodzeniem lub możesz się z niego uczyć. Więc śmiało, popełniaj błędy, rób wszystko, co możesz. Pamiętaj, że tam znajdziesz sukces – po drugiej stronie porażki.” – Thomas J. Watson

Przepiękny cytat, który uczy nas pokory i cierpliwości. W dzisiejszym świecie ponad połowa populacji chciałaby mieć wszystko –  teraz, zaraz, natychmiast. Chcielibyśmy mieć sukcesy i rozwiązania podane na tacy, albo przynajmniej tak szybko i wygodnie, jak odbieranie zamówienia w McDrive. Starajmy znaleźć się drugą stronę medalu, wystarczy tylko przestawić myślenie….

„Rób to, co uważasz za stosowne. I tak zawsze znajdzie się ktoś, kto uważa inaczej.” – Michelle Obama

Powinniśmy zapamiętać ten cytat  bardzo dokładnie. Róbmy swoje i nie patrzmy  bezpodstawne krytyczne komentarze.  To my mamy wizje i to my chcemy ją zrealizować!