Najstraszniejsze i najlepsze eventy halloweenowe 2018 roku

Choć od lat nie brakuje mu krytyków wieszczących, że ten importowany z USA zwyczaj niedługo zniknie, dzieje się jednak inaczej. W tym roku święto duchów chce obchodzić już co czwarty Polak. Jak wyglądały najlepsze eventy na halloween 2018? Co wzbudziło zachwyt podczas tej „strasznej” nocy?

Zacznijmy od tego, że halloween obchodzi się 31 października, czyli dzień przed naszym tradycyjnym świętem – Wszystkich Świętych. Jest to wyjątkowy dzień, głównie dla mieszkańców USA i Wielkiej Brytanii – cieszy się tam taką popularnością, jak w Polsce Boże Narodzenie. Tradycja wywodzi się najprawdopodobniej z celtyckiego święta powitania zimy. Nasi przodkowie obawiali się zbłąkanych dusz, które tego dnia wędrować miały po świecie. Przebrania i świece miały za zadanie je odstraszać. W Polsce odbywały się wtedy Dziady. Halloween to święto bardzo radosne, pełne zabawy i… psikusów, bardzo odbiega od Polskiej kultury. Być może dlatego, musiało upłynąć tyle czasu, zanim zostało przyjęte w naszym kraju.

Poniżej przedstawiamy  top of the top halloweenowych imprez, które swoimi wyjątkowymi motywami potrafią zaskoczyć nawet najbardziej wybrednych uczestników!

Biały Dom – rezydencja pary prezydenckiej

Co roku przystrojony Biały Dom z okazji Halloween zaskakuje mieszkańców. Dekoratorzy stają na głowach aby wyczarować przepiękną scenerię jak z filmu. W tym roku postawiono na mniej straszną ale imponującą scenografię składającą się głównie z dyń. Warto zauważyć, że według tradycji, dekoracje z dyni oraz lampiony mają chronić dom. Tam, gdzie pali się świeca nie mają wstępu ani duchy, ani upiory.

The Great Jack O’Latern Blaze

Plenerowa wystawa z tysiącami świateł! Czy coś Wam to mówi? Pisaliśmy ostatnio o tej w pałacu w Wilanowie.  Jednak ta amerykańska instalacja jest zdecydowanie bardziej upiorna i raczej nie nadaje się na romantyczny spacer! Wystawa ta składa się ona z ponad 7 000 oświetlonych lampionów zrobionych z dyń, które zaprojektował i wykonał zespół rzemieślników! Zwiedzający mogą przenieść się do mrocznej, tajemniczej krainy pełnej kręcących się wiatraków i świecących dyń. Oprócz tego warto przejść się po dyniowym moście Zee, podziwiać wodne upiory i węża morskiego!  Spacer po tej zaczarowanej instalacji z pewnością daje wiele wrażeń. Co roku przyciąga zwiedzających w każdym wieku!

Crazy Sexy Cool Halloween

Żywiołowa wioska halloweenowych stworów – to możliwe? Tak! Festiwal Crazy Sexy Cool Halloween w Roterdamie pokazuje, że to świetna rozrywka przyciągająca tłumy! Podczas jednej, szalonej, nocnej imprezy w Zuiderpark można spotkać zombie, czarownice, voodoo, postaci z horrorów oraz innych bohaterów naszych nocnych koszmarów. Dla uczestników takiego eventu to nie tylko dawka adrenaliny, ale także dobra zabawa przy bitach znanych DJ’ów. Całe wydarzenie jest zorganizowane na najlepszym poziomie, organizatorzy co roku dbają o każdy, nawet najmniejszy szczegół, aby nawet „smaczki” były dopieszczone i zaskakiwały każdego, nawet stałego bywalca tego co rocznego wydarzenia.

Parada Halloween w paryskim Disneylandzie

Kultowa bajkowa kraina zmienia swoją scenografię także na halloween! W Disneylandzie w Paryżu przenieść się można do innego świata, zwłaszcza podczas corocznej Parady Halloweenowej. Podczas parady zobaczyć można czarne charaktery filmów Disney’a, a także te wszystkim znane i lubiane postaci w mrocznej odsłonie. Wszędzie wiszą święcące pomarańczowe lampiony, na każdym kroku znajdują się dyniowe głowy Myszki Miki, słychać głosy śpiewających duchów. Dominują jesienne barwy, bohaterowie z bajek przebrani za duchy, diabły i inne upiorne stworki. Tak właśnie wygląda wesoła parada z udziałem wszystkich mieszkańców Dinsneylandu! Te atrakcje czekają na najmłodszych, a także na starszych uczestników, którzy pobytem w Disneylandzie zaserwować mogą sobie powrót do dzieciństwa.

Ghost Bus – Błędny Rycerz z Harry’ego Pottera

Kto z was pamięta 3 część filmu Harry Potter i Więzień Azkabanu? Magiczny autobus nazywany Błędnym Rycerzem, którym przemieszczał się bohater po Londynie nie jest zmyślony. Taki sam mknie po Londyńskich ulicach w rzeczywistości! Jest to niesamowita atrakcja dla dużych i małych oraz wszystkich Potteromaniaków. Warto zwrócić uwagę, że ten oryginalny, straszący autobus jest autobusem wycieczkowym, który umożliwia turystom zwiedzanie najpopularniejszych zakątków Londynu.

Dom Strachów – escape room bez wyjścia?

O tym czym jest escape room i jakie ma zastosowanie już pisaliśmy! Ale jest jeszcze jedna forma tego rodzaju rozrywki, idealna na halloween i nie tylko. Dom strachów jest pewnego rodzaju labiryntem, który trzeba pokonać przechodząc przez ciemne pokoje i zakamarki rodem z horroru. Uczestnikom tego wyzwania towarzyszą bohaterowie strasznych filmów, dodatkowo cały efekt „strachu” potęgowany jest przez złowrogą, tajemniczą muzykę. Dom strachów jest często wybierany przez młode osoby i stanowi dobrą atrakcję turystyczną w dużych miastach. W niektórych z nich zwiedzający przed wejściem do środka muszą podpisać deklaracje o swoim dobrym stanie zdrowia! Nic dziwnego – zawał murowany!

Knotts Scary Farm

Czy ktoś z was chciał kiedyś nocą zakraść się do parku rozrywki? Zwłaszcza takiego, w którym znienacka wyskoczy przerażający clown wyglądający jak z horroru! Wesołe miasteczko, które przyciąga swoją bogatą ofertą rozrywkową na czas halloween zmienia się na upiorne miasteczko! W tym czasie wiele osób z USA oraz innych krajów przyjeżdżają do Kalifornii aby poczuć się jak w filmie, szaleć na karuzelach, rollercoasterach i innych atrakcjach oraz zobaczyć upiornych clownów i inne stwory!

West Hollywood Halloween Carnaval

Karnawał już przed Świętami Bożego Narodzenia? Dlaczego nie! W Hollywood upiorny karnawał wychodzi na ulicę już w Halloween. Uczestnicy w odróżnieniu od innych halloweenowych eventów stawiają na ładne stroje postaci z kreskówek lub filmów, które w estetyczny sposób ozdabiają krwią, czy delikatnym upiornym stylem. W Hollywood parada ta, jest bardzo znana! Tutaj liczy się przede wszystkim dobra zabawa!

Make Cancer Less Scary Masquerade Party

Czy Hallowenowy event może też pomagać? Tak! Funacja UCLA 24 października zorganizowała  dobroczynny event hallowenowy, którego głównym hasłem było – „Uczyć raka mniej strasznym”. Cały dochód ze sprzedaży biletów zostały przeznaczone na finansowanie najbardziej obiecujących inicjatyw badawczych w kompleksowym centrum walki z rakiem, zapewniając bardziej skuteczne podejście do profilaktyki, diagnozy i terapii raka. Wydarzenie to odbyło się zabytkowej rezydencji i pałacu Greystone w Beverly Hills, był to event w gustownym stylu ale również z małymi, aczkolwiek eleganckimi elementami halloweenowymi.

Kultowe Imprezy Halloweenowe Heidi Klum

Mówi się o niej, że jest królową halloween! Oraz osobą, która zwykle ma najbardziej niewygodne przebrania, ponieważ jej stylizacje są niezwykle wymagające i czasochłonne. Heidi Klum organizuje co roku słynny bal halloweenowy, na którym zbierają się gwiazdy największego formatu. Modelka od 18 lat zaskakuje każdego i wzbudza kontrowersje. Zawsze wciela się w inną postać, a co najważniejsze robi – to bardzo dokładnie. Nad każą jej stylizacją pracuje sztab utalentowanych charakteryzatorów. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia – Heidi w każdym wcieleniu wygląda wyjątkowo realistycznie. Poza tym jako jedna z niewielu sławnych kobiet, która w halloween nie boi się eksperymentować i przełamuje schematy. W tym roku modelka przebrała się za Fionę ze Shreka.

Co wziąć pod uwagę podczas organizacji eventu?
  • Zadbaj o ciekawe miejsce! Hallowenowy klimat zdecydowanie bardziej pasuje do starego obiektu np. fabryki, szopy, stodoły czy nawet remizy niiż do drogiej przestrzeni, w której organiozowana jest konfererencja czy inny biznesowy event.
  • Może warto zorganizować strefę dla dzieci? Gdzie razem z animatorami małe pociechy opowiadałyby sobie straszne historie i zbierały cukierki?
  • Stawiaj na oryginalność! Dekoracje muszą być przemyślane, tak aby tworzyły logiczną całość – najlepiej jeśli opowiadałyby jakąś historię.
  • Jeśli nie chcesz zatracić się całkowicie w brytyjskiej i amerykańskiej kulturze motyw przewodni możesz zaczerpnąć z polskiej kultury np. baśni i ludowych podań.