Centrum Muzyki w Krakowie już w 2024 roku

W Krakowie powstanie nowy obiekt – Centrum Muzyki i Parku Miejskiego. Wiemy już, jak będzie się prezentował. Wygrał projekt krakowskiego biura SBS Engineering Group przygotowany we współpracy z firmą z Włoch 3TI Progetti Italia.

Budynek zostanie oddany do użytku w 2024 roku. Będzie idealną przestrzenią kulturalną – jednym z elementów projektu jest inwestycja planowana przez Akademię Muzyczną w Krakowie. Ich pomysł obejmuje wybudowanie w Krakowie takiego obiektu, który stanie się kompleksem dydaktycznym.

Charakteryzować się będzie wyjątkowymi rozwiązaniami urbanistycznymi i architektonicznymi. Projekt ma być innowacyjny i funkcjonalny.

Z obiektu korzystać będą mogli nie tylko ludzie związani ściśle z kulturą i sztuką, ale także eventowcy. Obiekt będzie utrzymany oryginalnym  i nowoczesnym designie, który z pewnością przyciągnie tłumy. Oprócz sal koncertowych w Centrum Muzyki znajdą się również sale prób oraz sale konferencyjne. Największa z nich pomieści aż 1400 osób. Niedaleko znajdzie się również park – wszystkie te elementy tworzyć będą spójną całość.

Centrum Muzyki będzie siedzibą filharmonii i stanie przy ulicy Skrzatów.

Zdjęcia przedstawiają wizualizację projektu budynku.