Park of Poland – największy aquapark w Europie już w tym roku!

O tej inwestycji było głośno już od paru lat. Park of Poland to największy aquapark w Europie, który zostanie otwarty już w tym roku w Mszczonowie. Poza tym spółka, która buduje obiekt 40 km od Warszawy chce zainicjować budowę kolejnych obiektów. Stylizowany, tematyczny park rozrywki i ekskluzywne hotele? Zobaczcie, co czeka na odwiedzających w Park of Poland!

Park of Poland to projekt wyjątkowy, który zostanie rozpoznawalny jako największy park rozrywki w Europie! W środku obiektu znajdują się 32 zjeżdżalnie, setki palm i kilkanaście basenów. Otwarcie aquaparku zaplanowane zostało na końcówkę tego roku. Suntago – bo taką nazwę nosi ten wyjątkowy, wodny park – to nie koniec projektu. Cała inwestycja kosztowała 150 mln euro, a za realizacją projektu stoi Global City Holdings, czyli spółka, która znana jest m. in. z sieci kompleksów kinowych Cinema City.

Za sukcesem spółki stoi rodzina Greidingerów, z Mooky’m Greidingerem na czele, który w branży znany jest jako „król rozrywki”. Dziś projekt przejął jego syn, Idan, który z sukcesem realizuje plany swojego ojca.

Przygotowujemy pierwszy hotel. Po jego otwarciu pojawią się dwa kolejne. Następnie chcemy stworzyć naprawdę wielki park tematyczny, nieco podobny do „Disneylandu”. Coś, co przyciągnie tu turystów z całego świata – mówi Idan Greidinger.

Burmistrz Mszczonowa Józef Kurek, odpowiadający również za tereny w miejscowości Wręcza potwierdził, że Global City Holdings nabył około 400 hektarów ziemi od prawie dwustu rozproszonych właścicieli. Aquapark zajmuje tylko 5 proc. tego terenu.

Myślimy o parku tematycznym, a także o centrum handlowym, biznesowym oraz komponencie mieszkaniowym. To jednak osobne projekty, niezależne od siebie i od Suntago – mówił Peter Dudolenski, prezes Global City Holdings.

Hotele budowane przez spółkę to dwa wyjątkowe obiekty – hotel czterogwiazdkowy z 240 pokojami oraz centrum konferencyjnym, a także pięciogwiazdkowy z restauracją na ostatnim piętrze.

Obiekty zostaną połączone z parkiem wodnym tunelem. Otwarcie obiektów przewidziane jest na końcówkę 2021 roku. Ich budowa rozpocznie się na początku przyszłego roku. W trakcie powstawania hoteli zapewne poznamy szczegóły dotyczące parku tematycznego, ponieważ inwestor chce budować „na zakładkę”. Czekamy z niecierpliwością na efekty.

Share