Pięciogwiazdkowy Hotel Warszawa w dawnym Prudentialu

Historyczny wieżowiec Prudential dostał nowe życie. W legendarnym obiekcie otwarty zostanie pięciogwiazdkowy, nowoczesny Hotel Warszawa. To jedna z najbardziej wyczekiwanych realizacji architektonicznych w tym roku. Odrestaurowana przestrzeń budynku z lat 30 wywołuje ogromny zachwyt.

Stolica odzyska Hotel Warszawa, który przywrócony zostanie miastu we wnętrzu budynku dawnego Towarzystwa Ubezpieczeniowego Prudential. Wieżowiec powstał w latach 1931-33 i stał się kultowym punktem miasta. Był to także najwyższy budynek w Polsce i drugi pod względem wysokości w Europie. W latach pięćdziesiątych pełnił funkcję hotelu pod ikoniczną nazwą Hotel Warszawa.

W 2009 roku hotel wykupiła firma Liva Holding. Prace remontowe rozpoczęły się w roku 2010, jednak przerwano je z powodu budowy drugiej linii metra. Wznowiono remonty w latach 2016-17 i nieoficjalnie mówi się o tym, że otwarcie nastąpi pod koniec 2018 roku.

Styl art deco zachowano i wkomponowano w nowocześnie zaprojektowane wnętrza hotelu. Oryginalne słupy konstrukcyjne i ściany budynku pełnią funkcję wystroju. Ten wyjątkowy obiekt zyskał strefę wellness&spa, sale konferencyjne, restauracje, a także luksusowe butiki. W ofercie pięciogwiazdkowego hotelu znajdą się luksusowe apartamenty i designerskie pokoje hotelowe.

Zaoferuje ich aż 147 w najwyższym standardzie. W ofercie można znaleźć pokoje standardowe dwuosobowe, czteroosobowe. Oprócz tego apartamenty standardowe o większej powierzchni – 50 i 60 m kw., osiemdziesięciometrowy Delux, a także Apartament Prezydencki. Jego powierzchnia wynosi aż 160 m kw. i ulokowany jest ostatnim piętrze. Goście tego pokoju będą mieli dostęp do pięknego tarasu widokowego na dachu budynku.

Idealne miejsce spotkań

Sale konferencyjne dostosowane zostały do nawet najbardziej wymagającego klienta. Hotel, ze względu na tak dobre warunku stanie się zapewne jednym z kluczowych obiektów dla organizatorów wydarzeń.

Oprócz obszernych sal konferencyjnych znajdą się tam również dwie restauracje. „Restauracja Warszawska” koncentrować się będzie jedynie wokół kuchni polskiej serwowanej wyłącznie na bazie polskich wyrobów. Kolejna restauracja o nazwie „Szóstka” nawiązującej do szóstego piętra, na którym się znajduje, będzie zachęcać klientów głównie wieczorami. Jedząc kolację w restauracji będzie można podziwiać przez przeszklone ściany budynku lub na tarasie widokowym ulicę Świętokrzyską i centrum Warszawy.

Wnętrza hotelu są dziełem Leszka Likusa. Firma Liva Holding jest właścicielem takich obiektów, jak Dom Towarowy Vitkac czy Hotel Stary w Krakowie. Logo i identyfikację wizualną hotelu zaprojektowała Marianna Stuhr.

Źródło zdjęć: Nowawarszawa.pl