Serialowe wnętrza w kampanii IKEA? Zobaczcie pokoje z seriali „Simpsonowie”, „Stranger Things” i „Przyjaciele”

Szwedzki koncern meblowy IKEA słynie ze swoich nietuzinkowych pomysłów na kampanie reklamowe. Tym razem również nie zabrakło im kreatywności – w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpoczęto kampanię „IKEA Real Life”. W ramach tego przedsięwzięcia stworzono reklamy, w których odtworzono pokoje z seriali „Stranger Things”, „Przyjaciele” i „Simpsonowie”. Projekt powstał we współpracy z agencją Publicis Spain.

Prace nad projektem trwały blisko 2 miesiące. Podczas nich agencja Publicis Spain i zespół IKEA konsultowali się z twórcami seriali. Wspólnie wybierali elementy dekoracji i meble, aby perfekcyjnie odwzorować wnętrza ze znanych i lubianych seriali. Wszystkie obiekty są dostępne w na specjalnej stronie internetowej IKEA, dlatego każdy może wprowadzić do swojego wnętrza serialowy motyw!

Z ekranu do świata realnego!

W realizacji projektu wykorzystano specjalną aplikację IKEA oraz oprogramowanie 3D pozwalające na odpowiedni dobór mebli. Szwedzka marka zaprezentowała pokój Simpsonów z kultową różową kanapą i przekrzywionym obrazem. Dom z serialu „Stranger Things” także świetnie wpasował się w klimat i nadchodzącą premierę 3 sezonu na platformie Netflix. Ogromne wrażenie zrobiło także mieszkanie z „Przyjaciół”.

IKEA dla wszystkich
Reklamy zostały wykorzystane w katalogu IKEA, w internecie i druku. Serialowe aranżacje pomieszczeń mają się też pojawić w wybranych sklepach na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w formie eksperymentalnej. IKEA mówi, że projekt, który powstał pod hasłem „For Real Families” pokazuje, że firma jest w stanie dostarczyć „odpowiednie rozwiązania dla wszystkich kultur”.
Jak oceniacie pomysłowość IKEA i Publicis Spain?
Przyjaciele
Stranger Things
 

Simpsonowie