W Szklarskiej Porębie powstanie pierwszy w Polsce hotel marki H&P

Obiekt Hotels&Preference Luxury w Szklarskiej Porębie będzie liczył ok. 270 pokoi. Ten czterogwiazdkowy hotel powstanie w technologii mieszanej, ale 95 proc. całkowitej powierzchni przeznaczonej na pokoje hotelowe (około 11,5 tys. mkw.) ma zostać zrealizowana w technologii modułowej. Będzie to jedna z największych tego typu realizacji w Europie.

Spółka DMDmodular podpisała list intencyjny na realizację nowego hotelu pod brandem czterogwiazdkowej marki Hotels&Preference Luxury, który ma powstać w Szklarskiej Porębie. Produkcja ma się rozpocząć na przełomie 2019 i 2020 roku zaś hotel będzie dostępny dla odwiedzających w 2021 r. Inwestorem jest spółka Polish Mountain Resorts, która powstała na bazie wieloletnich doświadczeń Grupy EVIP. Autorem projektu jest pracownia AGK Architekci specjalizująca się w realizacji obiektów hotelowych.

Technologia modułowa i autorskie rozwiązania DMD doskonale sprawdzają się w tego typu kontraktach – zwłaszcza w segmencie premium, gdzie istotne są detale i kontrola jakości  – powiedziała Ewelina Woźniak-Szpakiewicz, prezes DMDmodular.

Operatorem hotelu w Szklarskiej Porębie będzie firma Consulting Plus Hospitality.

Zwykle na realizację inwestycji hotelowej w Polsce w technologii tradycyjnej potrzeba ponad 24 miesięcy. Tu możemy ten czas znacząco skrócić. Technologia modułowa to przyszłość budownictwa komercyjnego. Dzięki współpracy z firmą DMDmodular możemy liczyć na maksymalizację korzyści finansowych w procesie inwestycyjnym przy jednoczesnym zachowaniu oczekiwanej przez nas jakości – dodał Witold Ignatowski z CplusH.

Miejsce będzie nową, świetnie zlokalizowaną przestrzenią eventową, dlatego już nie możemy się doczekać efektu końcowego.

Share