Wielka integracja – podsumowanie XXV Konferencji KIKE i Zjazdu MiŚOT

Połączenie XXV Konferencji Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej i Zjazdu MiŚOT przyniosło rekordową frekwencję zarówno uczestników jak i wystawców, a także wyjątkowo obszerną agendę merytoryczną realizowaną równolegle w czterech salach prelekcyjnych hotelu DoubleTree by Hilton Łódź. W prelekcjach i panelach dyskusyjnych głos zabrało wielu ekspertów rynku ISP, przedstawicieli administracji publicznej oraz instytucji związanych z branżą telekomunikacyjną, jak i samych operatorów telekomunikacyjnych sektora MŚP. Za organizację wydarzenia był odpowiedzialny zespół KIKE Events oraz Everitum.

W konferencji wzięło udział ponad 900 uczestników i ponad 60 wystawców.

Po raz pierwszy mieliśmy taką frekwencję w historii organizacji wydarzeń dla KIKE. Dzięki ścisłej współpracy m.in. ze Stowarzyszeniem e-Południe, bardzo wielu małych i średnich operatorów uczestniczyło w organizowanym przez nas wydarzeniu po raz pierwszy, dając blisko 35% nowych podmiotów uczestniczących w tej konferencji” – podkreśla Mariusz Filipiak, prezes zarządu KIKE Events.

W rozmowach podsumowujących wydarzenie, często wskazywano dogodną lokalizację konferencji w centrum Polski, możliwość spotkania w wyjątkowo szerokim gronie oraz różnorodność poruszanych tematów.

Współpraca z DoubleTree by Hilton Łódź

Z uwagi na dużą ilość przestrzeni konferencyjnych Hotelu oraz Wytwórni DoubleTree by Hilton zdecydowaliśmy się na podjęcie współpracy po raz pierwszy – komentuje Agnieszka Ciesielska z Agencji Eventowej Everitum. Kadra hotelu świetnie poradziła sobie logistycznie z obsługą naszych gości. Z wielkim podziwem patrzyłam, jak poradzili sobie z błyskawicznym set-up’em z układów teatralnych na bankietowe w dwóch salach prelekcyjnych tuż przed Filmową Gala, aby finalnie przygotować blisko 800 miejsc zasiadanych. Dodatkowo wyjątkowo dobrze działał dział obsługi konferencji będąc w ścisłym kontakcie i na bieżąco reagując na potrzeby Organizatora jak i naszych gości. Taka załoga to skarb, ale też duże odciążenie w organizacji tak dużych i złożonych wydarzeń.

Integracja środowiska ISP w różnych odsłonach

 W poniedziałek, 18 listopada, w dniu poprzedzającym XXV Konferencję KIKE & Zjazd MiŚOT, organizatorzy zaproponowali uczestnikom osiem różnych szkoleń i warsztatów z zakresu rozwoju technologii, zagadnień prawnych, treningu umiejętności sprzedażowych oraz rozrywkowo-integracyjnych, podczas których uczestnicy mieli szansę zapoznać się z warsztatem sztuki filmowej. W wyniku tych ostatnich nakręcono cztery sceny kultowych filmów polskich z udziałem uczestników konferencji. Filmy te stanowiły część artystyczną wieczoru Filmowej Gali KIKE.

Pierwszego wieczora zwanego tradycyjnie „Before party”, uczestnicy bawili się w rytmie mocnego rocka, któremu brzmienie nadał koncert nowo powstałego cover bandu „Gwiazda Wieczoru” z gościnnym udziałem Wojtka Cugowskiego. Partnerem tego wieczoru a jednocześnie Partnerem strategicznym całego wydarzenia była firma HUAWEI.

Kulminacyjnym momentem konferencji była Wielka Gala Filmowa, którego Gospodarzem została firma OPTOMER z Łodzi. Z uwagi na fakt, że DoubleTree by Hilton Łódź, powstał w miejscu dawnych hal Wytwórni Filmów Fabularnych, organizatorzy wykorzystali jego filmowy klimat do stworzenia scenariusza Filmowej Gali KIKE. Podczas tego wieczoru przyznano nagrody i wyróżnienia w projekcie TELE.ODPOWIEDZIALNY 2019, inicjatywy wspierającej przedsiębiorców branży ISP w prowadzeniu działań zgodnych z zasadami CSR. W plebiscycie przeprowadzonym przez Stowarzyszenie e-Południe, nagrodzona została firma INTERKONEKT z Wolbromia, a wyróżnienia  otrzymały firmy: ART-COM, IT4 oraz HLG.

W kolejnej części programu Gali KIKE, uczestnicy mogli zobaczyć efekty Warsztatów Filmowych z XBEST.pl i fragmenty czterech polskich filmów w wykonaniu uczestników konferencji. Autorzy najlepszych produkcji otrzymali pamiątkowe statuetki.

W kulminacyjnym momencie Gali KIKE wręczono nagrodę KIKE Connector 2019, którą otrzymała Wiceminister Cyfryzacji, pani Wanda Buk oraz wyróżnienie KIKE Innowator 2019, które przyznano firmie Leon Sp. z o.o. Tradycyjnie, na koniec części oficjalnej powitano na scenie nowych członków Izby KIKE.  Firma OPTOMER jako gospodarz wieczoru zaprosił na scenę gwiazdę wieczoru: zespół ENEJ, który roztańczył uczestników wydarzenia, trwającego potem do późnych godzin nocnych.

Podsumowanie XXV Konferencji KIKE i Zjazdu MiśOT

 Rekordową konferencję zorganizowaną przez Krajową Izbę Komunikacji Ethernethowej i Stowarzyszenie e-Południe uważam za nasz wspólny sukces i milowy krok w stronę integracji środowiska małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych – podkreślił Karol Skupień, prezes KIKE.

Nie było dotychczas lepszej konferencji dla naszego środowiska i nie chodzi tu tylko o liczbę uczestników, ale o wszystko co się na niej i w związku z nią wydarzyło – podsumował wydarzenie Krzysztof Czuszek, członek zarządu Stowarzyszenia e-Południe.

Organizatorami wydarzenia byli: Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej (KIKE), Stowarzyszenie e-Południe, magazyn ICT Professional, węzeł wymiany ruchu E-PIX, oraz agencja MdM.

Patronat Honorowy objęli: Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

W gronie firm, które znalazły się wśród wyróżnionych Partnerów wydarzenia zostali: Partner Strategiczny – HUAWEI, Partnerzy Platynowi – OPTOMER oraz XBEST.PL, Partner Złoty – SGT SA (telewizja JAMBOX) oraz TVIP, Partnerzy Srebrni: Comfortel, TP-Link, CELLCO oraz Partnerzy Brązowi: VERACOMP, NETIA, D-Link, ORANGE, LoVo oraz INFRADATA.

Wśród wystawców pojawiły się również firmy i partnerzy: Impakt, Nasza Wizja, Ovigo, Tauron, UPC Polska, Voice Net, Korbank, Network Expert, BCAST, AM Technologies, Inter Project, Alfa Extranet, Autar, Filmat, Chilian, Cyberteam, Falesia Systemy, Intellinet Network Solutions, JD System, Neksum, Vector Solutions, AMS System, ATM, ATMOS, AVM GMBH, C&C Partners, Impet Computers, Terma, 3S, Batna, Gamm-Bud, MP-Technik, 3S, Altar Sara, Atman, Cabinex, LMS+, Kontel, Juniper Networks, Mattebox, TV Regio, Rate Art, FiberHome, Fiberon, Grandstream, FCA, Fiberm, WRIX, InterLab, Cambium Networks, Deutsche Welle, AVIOS, Media-com, iNet Group, Metroport oraz Fast Service.

Patroni Medialni wydarzenia to: Telko.in, TV SAT MAGAZYN, Okablowani.pl, ICT Professional, EventowaBlogerka.pl, TelePRO, Telekabel.

Organizacja współpracujące obecne na wydarzeniu: PIKE, Mediakom, MediaForum, ZTK w Polsce IG.

Partnerami merytorycznymi zostali: Kancelaria itB Legal Bazański Grabiec, Kancelaria Prawna Media.

Więcej informacji:

Agnieszka Ciesielska /prasa@kike.pl / tel. 883 319 295


O Izbie KIKE:

KIKE – Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej istnieje od 2008 roku, kiedy grupa lokalnych operatorów z całej Polski postanowiła zawiązać formalną współpracę pod postacią izby gospodarczej, celem której jest wspieranie rodzimego rynku telekomunikacyjnego w sektorze MŚP. Zrzeszamy lokalnych operatorów telekomunikacyjnych, świadczących usługi w technologii Fiber, Ethernet i WiFi a także dostawców usług i produktów dla branży ICT współpracujących z członkami Izby. Firmy pod egidą KIKE budują konkurencyjną ofertę rynkową usług związanych z Internetem, telewizją IPTV, telefonią cyfrową VoIP oraz z nowoczesnymi usługami wykraczającymi poza standardowe triple-play. KIKE, jako izba gospodarcza, skupia się na wspieraniu merytorycznym, prawnym i lobbingowym środowiska operatorów oraz na szeroko rozumianej integracji branży operatorów ISP. ( www.kike.pl )

O Stowarzyszeniu e-Południe:

E-południe – telekomunikacyjny klaster gospodarczy działający w formie stowarzyszenia. Działa  dla środowiska małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych. Animuje projekty, które wspierają branżę i wzmacniają potencjał MiŚOT (www.misot.pl). Udowadnia, że konkurencja zarówno na lokalnym rynku, jak i ze strony telekomów, okazuje się czynnikiem stymulującym rozpoczęcie współpracy. Podkreśla, że lokalny charakter usług w zderzeniu z gigantami branży wcale nie musi oznaczać przegranej pozycji, ale wręcz ją wzmacnia. Sukcesem klastra jest projekt EPIX (www.epix.net.pl) pierwszy w Polsce i szósty w Europie węzeł wymiany ruchu, który w tym wypadku jest również węzłem integracji MiŚOT. Ponad 700 firm codziennie czerpie realne korzyści z efektów współpracy.

Share