Znamy zwycięzców Eventex Awards 2019

Odbyła się kolejna – już dziewiąta – edycja konkursu Eventex Awards! To obecnie najbardziej rozpoznawalny i pożądany, międzynarodowy konkurs wyłaniający najbardziej kreatywne, innowacyjne i skuteczne realizacje. W czołówce nominowanych znalazły się także topowe, polskie agencje!

Na liście zwycięzców znalazło się też kilka polskich propozycji. Drugie miejsce w kategorii „Brand Engagement Event” zajęła agencja Endorfina Events za projekt #HereToCreate. Powstał on dla marki Adidas Woman.

Agencja była odpowiedzialna za rozplanowanie oraz realizację cyklu eventów adresowanych do kobiet aktywnych fizycznie.

Kolejną polską firmą eventową była Agencja Allegro, która zajęła trzecie miejsce w kategorii „Gala” za Galę Bestsellery Empiku 2017.

Nominacę otrzymała również Mea Group za Flesz Fashion Night 2018.

Najlepsi z najlepszych

Najważniejsza nagroda (Grand Prix Best Event) w tegorocznej edycji konkursu Eventex Awards powędrowała tym razem do Włoch. Zdobyła ją agencja The Embassy – OIC, za event społeczny „In Your Bones” który w dniach 5-8 lipca 2018 odbywał się w Rzymie. Został zorganizowany w celu nagłośnienia problemu dzieci, które są świadkami przemocy.

Drugie miejsce zajęło hiszpańskie spotkanie „Cisco Live 2018” przygotowane przez agencję George P. Johnson.

Kolejne miejsce przysługiwało ubiegłorocznej konferencji C2 Montréal połączonej z wystawami poświęconymi eksperymentalnym projektom, a także innowacjom.

Tytuł „People’s Choice Event” otrzymał Liverpool za przygotowanie spektakularnego przedstawienia marionetkowego teatru ulicznego „Liverpool’s Dream – Giant Spectacular”. Powstało ono na zlecenie władz miasta.

Najwięcej nagród w tym roku udało się zdobyć holenderskiej agencji XSAGA (11 nagród, w tym siedem pierwszych oraz po dwie drugie i trzecie), włoskiej The Embassy – OIC (sześć nagród) oraz Sumo Eleven (sześć nagród) i Luka (pięć nagród).

Nowa edycja

W tym roku organizatorzy postanowili wprowadzić szereg nowych kategorii, aby objąć wszystkie aspekty branży eventowej – nie tylko organizatorów wydarzeń, ale także podwykonawców, reprezentantów eventowych venues, destynacji czy nowe technologie.

W finale konkursu Eventex znalazło się 178 projektów wyłonionych spośród 331 zgłoszeń, które spłynęły z 42 krajów na całym świecie. O wyborze zwycięzców zadecydowało jury składające się z ponad 50 przedstawicieli i liderów branży, którzy oddali swoje głosy za pomocą innowacyjnej aplikacji Evalato. Wszyskie głosowania zostały upublicznione, co wynika z polityki transparentności Global Eventex Awards.

Oficjalne ogłoszenie zwycięzców odbyło się 26 marca.

Więcej informacji na oficjalnej stronie:

https://eventex.co/winners/?utm_source=press-release_eng&utm_medium=media&utm_campaign=awards_ceremon

Galę online można obejrzeć tutaj:

Share