Piękne rzęsy to pragnienie wielu kobiet, dodające oczom głębszego spojrzenia. Dzięki nim nie tylko nabieramy wyrazistości, ale także stajemy się bardziej kobiece dla samych siebie. Podkreślenie rzęs stanowi niezbędny element codziennego makijażu, dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniej maskary, która nie tylko pomoże nam uzyskać oczekiwany efekt, ale także będzie posiadała wygodną do aplikacji kosmetyku szczoteczkę.

6 porad na wzmocnienie rzęs

 1. Zawsze pamiętaj o wieczornym demakijażu. Pozostawienie na rzęsach tuszu skutkuje ich wypadaniem oraz łamaniem się.
 2. Używaj olejku rycynowego, który posiada naturalne właściwości wzmacniające i przyciemniające. Dzięki niemu już po kilku użyciach zauważysz, że Twoje rzęsy są zdecydowanie mocniejsze.
 3. Nakładanie wazeliny sprzyja nawilżeniu, wydłużeniu i wzmocnieniu rzęs.
 4. Witaminy i odżywki w tabletkach – szczególnie pożądana jest w nich zawartość witaminy A i E.
 5. Pozwól odpocząć rzęsom od tuszu. Jeśli nigdzie się nie wybierasz i chcesz, aby Twoje rzęsy zregenerowały się pozwól im odpocząć i nie nakładaj danego dnia tuszu.
 6. Stosuj ochronną bazę pod maskarę w postaci regenerującego kremu lub odżywczego serum. Pozwoli to uchronić rzęsy przed działaniem niektórych związków chemicznych obecnych w tuszu.

Rodzaje tuszy do rzęs

 • Wydłużające – jedne z najpopularniejszych tuszy. Maskary wydłużające posiadają lekką konsystencję, dzięki której uzyskuje się najlepszy efekt. Wiele tuszy posiada drobinki składające się ze sztucznych włosków, które osadzając się na końcówce rzęsy będą w stanie ją wydłużyć.

 • Pogrubiające – maskara pogrubiająca taka jak produkt Loreal Volume Million Lashes najlepsza jest w przypadku cienkich i przerzedzonych rzęs. Pogrubiający tusz może zawierać włókna, które przylegną do rzęs i dzięki temu wzmocnią naturalne włoski.

 • Podkręcające – pięknie podkręcone rzęsy gwarantują zalotne spojrzenie. Podkręcenie rzęs sprawia, że oczy wydają się większe i stają się najbardziej charakterystycznym punktem twarzy. Oprócz maskary do ich podkręcenia można jeszcze użyć zalotki.

 • Rozdzielające – masakra rozdzielająca przydaje się wtedy, gdy rzęsy są wyjątkowo grube, a także podatne na sklejanie się. Ich kolejną zaletą jest możliwość wykorzystania rozdzielającej rzęsy szczoteczki już wtedy, gdy tusz się skończy. Zbudowana jest zazwyczaj z twardszych włosków przypominających grzebyk, który ułatwia nakładanie kosmetyku.

 • Wodoodporne – tusz do rzęs tego typu szczególnie przyda się podczas korzystania z basenu i letniego wyjazdu na wakacje. Dzięki niemu rzęsy pozostaną umalowane nawet po zażyciu wodnej kąpieli.

Jak nakładać tusz do rzęs, aby uzyskać spektakularny efekt?

Ważne jest, aby nakładać maskarę na oczyszczone wcześniej rzęsy. Demakijaż to niezbędny warunek, gdyż nakładanie tuszu na poprzednią warstwę może spowodować ich sklejanie.

Nakładanie warto rozpocząć od kącika oka i przechodzić ku jego zakończeniu. Jeśli posiadasz bardzo gęste rzęsty możesz rozciągnąć palcami powiekę w stronę skroni, tak aby kosmetyk mógł dotrzeć do niemal każdej rzęsy.

Ważny jest również ruch szczoteczki, który pozwoli poprawnie nałożyć kosmetyk, a także uzyskać najlepszy efekt. Nakładanie tuszu powinniśmy zacząć od samej linii rzęs. Następnie warto jest wykonywać zygzakowaty ruch i przechodzić nim aż do końcówek. Dzięki temu zyskamy pewność, że tusz rozłożył się w najbardziej możliwie równomierny sposób.

Aby uniknąć sklejania się rzęs możesz obracać szczoteczkę o 360 stopni w trakcie pociągania.

Ciekawym trickiem jest wcześniejsze delikatne przypudrowanie rzęs, jeśli chcemy je pogrubić. Dzięki temu po nałożeniu maskary rzęsy automatycznie staną się grubsze. Należy jednak uważać, aby nie nałożyć go zbyt dużo, żeby nie doprowadzić do powstawania grudek.

Więcej maskar pozwalających na uzyskanie efektu sztucznych rzęs można znaleźć na stronie lorealparis.pl.