​Kupując odzież łatwo o niej zapomnieć. Sieciówki przepełnione są ubraniami o różnych kolorach, krojach, deseniach. Często posiadają niskie ceny, zakupy robimy masowo, bo trzeba skorzystać z promocji. Zapominamy jednak o najważniejszym – o jakości. W sklepach często także ceny są nieodpowiednie do ich jakości, a płaci się jedynie za markę. Jeśli chcesz mieć duży wybór produktów wysokiej jakości, odwiedź nowoczesne centrum handlowe. Z tego powodu warto nauczyć się dokonywać rozsądnych wyborów.

Dlaczego warto kupować lepiej?

Kupując ciuchy niskiej jakości nie pocieszymy się nimi długo. Niekiedy kilka prań wystarczy, by z koszulki czy spodni niskiej jakości zrobił się ciuch niezdatny do ubrania. Wówczas szkoda wydanych pieniędzy, bo niekiedy można dołożyć kilkadziesiąt złotych, by kupić coś o wiele większej jakości. Kolejnym argumentem za dokonywaniem przemyślanych zakupów jest niezaśmiecanie szafy. Rzeczy lepszej jakości droższych będziemy mieć mniej, ale wytrzymają na dłużej. Nasza szafa dzięki temu będzie bardziej uporządkowana. Jak zatem kupować produkty lepszej jakości?

Wykończenia i szycia

Przy kupowaniu ubrań szczególnie w znanych sklepach dużych sieci zwracaj uwagę na szycia i wykończenia. Powinny być proste, staranne, powinien wyglądać schludnie. Ważne są detale, przyszycia np. guzików, zdobień. Trzeba dokładnie obejrzeć kołnierze, mankiety, wewnętrzną stronę ubrania. Jeśli dana odzież będzie źle zszyta nie będzie dobrze leżała.

Nitki, zagniecenia, dziurki

Odzież dostępna w sieciówkach często posiada wystające zewsząd nitki. Wystarczy niejednokrotnie pociągnąć za jedną z nich a szef się rozpruje. Takie ubranie szybko straci swoją i tak marną jakość oraz dobry wygląd. Zagniecenia ubraniach mogą świadczyć o tym, że będziemy mieć trudności w utrzymaniu ubrania wyprasowanego. Może łatwo zaginać nawet pod kurtką, czy marynarką.

Przyszycia guzików, sprzączek, zamków

Wiszące na nitce guziki, oderwane guziki, poprute zamki, źle przyszyte, zepsute nity, czy sprzączki. To standard w popularnych sieciówkach. Młodzi ludzie często zakupów dokonują szybko nie patrząc na takie szczegóły. Takie detale świadczą o ogólnej jakości ubrania.

Materiał

Odpowiedni materiał jest najważniejszy. Czytajmy zatem metki, nie tylko po to, by dowiedzieć się jak prać, ale z jakiego materiału wykonana jest odzież. Najlepsze będą materiały naturalne, tj.: bawełna, wełna, len, czy jedwab. Materiały syntetyczne szybciej się niszczą, blakną, gorzej leżą