Po zimie, podczas której niezbędne było noszenie ciężkich kurtek i płaszczy, wiosną wreszcie można pozbyć się nudnej odzieży wierzchniej. Rodząca się do życia przyroda oraz coraz cieplejsze i dłuższe dni sprawiają, że w każdego wstępuje nowa energia i pojawia się chęć zmian. Odświeżenie dotychczasowego stylu najczęściej obejmuje wizytę u fryzjera oraz przegląd szafy

Wiosenne kolory

Garderoba na wiosnę powinna zyskać intensywne barwy, które wniosą optymizm i nową energię. Jest to także sposób na oszukanie metryki, bo kolory sprawiają, że wyglądamy młodziej i bardziej świeżo. Osoby, które do tej pory unikały odważnych stylizacji mogą zdecydować się na kilka kolorowych bluzek i łączyć je z klasycznymi ciemnymi spodniami lub jeansami. Innym rozwiązaniem, które pozwoli ożywić monotonny zimowy image, są wzory – zależnie od upodobań możemy zdecydować się na geometryczne figury, kwiatowe desenie lub oryginalne wzory w stylu boho. Aby uniknąć przesady, warto tonować stylizację łącząc ubrania wzorzyste i gładkie. Dla młodych, odważnych kobiet, które nie boją się eksperymentów, projektanci i styliści proponują jednak także interesujące połączenia różnych deseni. Dojrzałe kobiety niechętnie spoglądają na modowe nowinki i krzykliwe kolory – jednak wiosna może odmienić także ich szafę. Wystarczy, by pojawiły się w niej ubrania w pastelowych kolorach. W połączeniu ze zwiewnymi, delikatnymi materiałami prezentują się świeżo, a jednocześnie elegancko.

Siła dodatków

Zmiana garderoby to spore koszty, na które nie każdy może sobie pozwolić. Warto wówczas ożywić klasyczne ubrania oryginalnymi dodatkami. Wiosenna aura sprzyja noszeniu apaszek i warto to wykorzystać, dobierając chusty w kolorach kontrastujących z resztą stroju. Tradycyjnie można zawiązać ją na szyi, ale ciekawym pomysłem jest także ozdobienie apaszką torebki lub wykorzystanie jej w roli paska. Wówczas na pewno przyciągnie uwagę i nada stylizacji wiosennej świeżości. Inne pomysły na ożywienie stroju to duża biżuteria, kolorowe okulary przeciwsłoneczne lub kapelusz. Wiosną zmieniamy także obuwie i nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na niebanalne kolorowe baleriny.