Mężczyzna w wielu sytuacjach powinien się przede wszystkim prezentować bardzo elegancko. Wymagane jest od niego, by na specjalne okazje założył elegancki ubiór, jak koszulę z krawatem, marynarkę, spodnie w kant oraz eleganckie buty skórkowe.

Okazji ku temu, by się elegancko ubrać mamy bardzo wiele, jak choćby romantyczna kolacja w restauracji, spotkania biznesowe, rozmowy kwalifikacyjne, wizyta w kościele, specjalne rodzinne uroczystości, uroczystości państwowe, w których bierzemy udział. Bez wątpienia istnieje nawet nie moda, lecz w pewien sposób wymóg, by na takie okazje ubierać się jak najbardziej okazale.

Podstawowym elementem ubioru każdego mężczyzny powinna być koszula z krawatem. Od tego można zacząć kompletować cały Mężczyzna w wielu sytuacjach powinien się przede wszystkim prezentować bardzo elegancko strój. Koszula oczywiście powinna by czysta oraz wyprasowana. Dobrze jest też, żeby kolorystycznie pasowała do pozostałych elementów ubioru. Krawat nie powinien być wyzywający i wielokolorowy. Przyjmuje się, że dobrym pomysłem jest krawat o ciemniejszej kolorystyce, często także z licznymi wzorami, jak choćby paski.

Pozostałymi elementami powinna być marynarka, spodnie w kant, obowiązkowo ze skórzanym paskiem, ciemne buty skórzane. Wiele kobiet mówi, że garnitur potrafi z każdego zrobić mężczyznę i bez wątpienia można się z tym zgodzić, dlatego trzeba położyć znaczny nacisk na odpowiedni dobór całego garnituru lub chociaż marynarki. Każdy z nas powinien mieć w domu co najmniej jeden taki komplet eleganckich ubrań, gdyż okazja ku temu, by go założyć zawsze się znajdzie.