W natłoku przedślubnych przygotowań łatwo zapomnieć o tym, co musi znaleźć się pod suknią. Jednak to właśnie bielizna gwarantuje, że wyjątkowe ubranie będzie dobrze leżało na pannie młodej. Wyboru bielizny ślubnej nie można pozostawić na ostatnią chwilę, a jednocześnie aby prawidłowo ją dobrać konieczna jest świadomość kroju sukienki

Bielizna dedykowana pannom młodym

Jako bielizna ślubna może posłużyć stanik w białym lub cielistym kolorze oraz dobrane do niego figi, ale warto także zapoznać się z ofertą dedykowaną specjalnie pannom młodym. Wówczas łatwiej będzie dobrać na przykład odpowiedni odcień – najlepiej by idealnie współgrał z kolorem sukienki, co zagwarantuje, że pozostanie niewidoczny. Ubrania dla panny młodej obecnie coraz częściej nie są wyłącznie białe, ale posiadają odcień kości słoniowej czy écru. Aby czuć się pewniej warto wybrać bieliznę w tym samym odcieniu, a modele stworzone specjalnie pod suknie ślubne wpasowują się w tę gamę kolorystyczną. Wycięcia kreacji sprawiają również, że biustonosz musi posiadać specjalne funkcje – ramiączko na szyję, obniżone zapięcie lub ściągnięte na plecach ramiączka. Projektanci ślubnej bielizny liczą się z tymi oczekiwaniami panien młodych, dlatego dostosowują swoje propozycje do krojów sukien.

Najczęściej wybierane modele

Wśród biustonoszy wybieranych przez panny młode najczęściej znaleźć można modele pozbawione ramiączek – wiąże się to z popularnością sukien ślubnych odsłaniających ramiona. Silikonowe ramiączka nie są w tym wypadku korzystnym rozwiązaniem, dlatego biustonosz musi zapewniać stabilność, w czym pomogą sylikonowe wstawki wewnątrz. Jeśli suknia posiada zabudowane rękawy kobieta może pozwolić sobie na większą swobodę w wyborze bielizny – korzystne są wówczas modele push-up powiększające i eksponujące nawet niewielki biust. Alternatywą dla kompletu biustonosz i figi są gorsety lub body. Zaletą oby tych rodzajów bielizny jest delikatne modelowanie sylwetki, w szczególności wyszczuplenie talii. Należy pamiętać, że gorset nie pasuje pod każdą sukienkę – w mocno dopasowanej i wykonanej z cienkiego materiału mogą być widoczne jego przeszycia, lepiej sprawdzi się więc gładkie body. Zalety gorsetów docenią jednak właścicielki mniejszych piersi, które zostaną wyeksponowane lepiej niż w przypadku body.