Lato to czas ślubów oraz wesel. W naszej kulturze wymagane jest zakładanie eleganckich ubrań na tego typu uroczystość. Każdy chce się zaprezentować elegancko, ale z uwagi na to, że jest to długa impreza, ważny jest także komfort. Czasami obserwując wesele z boku, można stwierdzić, że jest to prawdziwa rewia mody. Panowie pojawiają się w strojnych garniturach, a panie prezentują wyjątkowe kreacje. Niektóre decydują się na klasyczne sukienki jak np. mała czarna, inne sięgają po modne stroje.

W tym sezonie wciąż bardzo modne są koronkowe sukienki - nieważne czy koronka występuje na całości, czy tylko na poszczególnych elementach stroju. Można zdecydować się również na bardzo uniwersalną satynę - jest elegancka, a jednocześnie prosta. Kupując sukienkę na wesele trzeba jednak pamiętać o kilku rzeczach. Spędzimy w niej całą noc, dlatego koniecznie trzeba wybierać naturalne tkaniny. Dodatkowo sukienka poza tym, że ma być ładna i dobrze na nas leżeć musi być też wygodna - będziemy w końcu tańczyć, poruszać się spacerować. Nie warto także przesadzać z butami na zbyt wysokim obcasie - szybko może się okazać, że jest nam niewygodnie i resztę wesela spędzimy boso, co na pewno nie jest dobrze widziane.

Elegancka sukienka musi być odpowiednio dobrana do figury. Aktualnie modne są kreacje z rozkloszowanym dołem - jest to krój, w którym dobrze wyglądają zarówno nieco grubsze, jak i chudsze pani. W obu przypadkach taka sukienka ukryje mankamenty figury. Należy tylko pamiętać, aby była w odpowiednim rozmiarze.