Jak to dobrze, że sezon na sukienki trwa praktycznie przez cały rok! Jeśli chcesz pokazać swoje nogi w pracy, wybierz modny krój – w tym sezonie królują sukienki o prostym kroju i sięgające kolan, ale wyróżniające się poprzez ciekawe detale, materiał lub fakturę. Zatem czym się możemy zainspirować?

Zmieniło się postrzeganie służbowego ubioru i na szczęście by dobrze wyglądać w pracy, nie musimy wyglądać jak pensjonarki. Wierzcie lub nie, ale coraz więcej sukienek z wybiegów można zaadaptować do biura! Jedyne co się liczy, to wasza kreatywność i wyobraźnia, oraz oczywiście charakter pracy. Wiadomo, że pracując w urzędzie państwowym możemy sobie pozwolić na znacznie mniej niż będąc na przykład managerem kreatywnym w wielkim biurowcu, ale myślimy, że każda z nas znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Co jest modne w tym sezonie? Jak już wspominaliśmy, sukienki o prostym kroju i sięgające kolan. Nie ma nic złego w wybraniu sukienki w jednolitym kolorze, np. grafitowym lub beżowym, bo jak zwykle, największą rolę w naszej stylizacji wykonują dodatki. Ale żeby nie być szarą myszką, możemy odważyć się na jednolitą dzianinową sukienkę z golfem, a do niej założyć czerwone szpilki. Wystarczy jedynie spiąć włosy w luźny kok, zrobić delikatny makijaż (najlepiej make up no make up) i już wyglądamy profesjonalnie, a całość nie przysporzyła nam wiele wysiłku. W tym sezonie popularnością cieszą się również sukienki z kopertowym dekoltem w geometryczne wzory oraz duże białe koszule (które możemy podkraść naszym mężczyznom) noszone jako szmizjerki z wysokimi oficerkami. W blogosferze zapanował natomiast szał na zakładanie trenczu, zamiast sukienki!

Pamiętajcie, że proste kroje wcale nie oznaczają nudy. Często zdarza się, że w pozornie zwykłej sukience znajduje się element, który niesłychanie przyciąga uwagę. Coraz większą popularnością cieszą się też sukienki w kroju a’la uczennicy – niby prosty krój, czarny lub ciemnoszary kolor oraz kołnierzyk. Ale uwaga, w prosty sposób możemy nadać takiej sukience wyrazistości, np. dopinając do kołnierzyka jakieś elementy albo kupując taką sukienkę, która jest zrobiona z lekko przezroczystego materiału. Niewiele trzeba, żeby poczuć się sexy! W sklepach znajdziemy również ogromny wybór pięknych koronkowych sukienek, w których będziemy czuć się jak księżniczki, a wyglądać na spełnione i szczęśliwe buissness woman! Kto lepiej niż my kobiety wie, jak dużo może „zrobić” dla nas odpowiednio dobrana sukienka? Nie bójcie się zatem wybierać odważnie i przerabiać sukienki wedle waszego uznania