Trudno dziś wyobraźcie sobie garderobę, w której nie ma choć jednej pary jeansów. Dżinsowe spodnie, w zależności od stylu i fasonu, sprawdzą się w wielu sytuacjach. Jak znaleźć idealną parę? Najlepiej udać się na zakupy do second-handu. W sklepach z używaną odzieżą znajdziemy bardzo duży wybór spodni dżinsowych, to jeden z najpopularniejszych towarów. Dlaczego warto kupić jeansy właśnie w second-handzie? Oto kilka powodów.

• W second-handach znajdziemy jeansy marek, które nie są dostępne w Polsce. To zdecydowanie poszerza wybór

• Jeansy szlachetnie się starzeją, dlatego używane spodnie wyglądają świetnie

• Ceny jeansów w second-handzie są dużo niższe niż nowych spodni ze sklepu, a ich jakość w niczym nie ustępuje

• W second-handach znajdziemy modele vintage, co pozwala na skompletowanie oryginalnej garderoby

Jakie jeansy są teraz modne?

Moda zatacza koło i dziś na topie znów są trendy znane nam sprzed kilku dekad. Wciąż w modzie jest styl lat 90., jednak trendsetterzy coraz intensywniej promują wizerunek z kolejnej dekady, czyli pierwszych lat nowego millenium. A w modzie Y2K, jak nazywane są skrótowo lata dwutysięczne, jeansy odgrywały niebagatelną role. Dziś nosi się to wszystko, co jeszcze kilka lat temu uważano za niemodne i w złym guście. Zwężane ku dołowi spodnie marchewki, jeansy piramidy, obszerne i rozszerzające się ku dołowi, mommy jeans z wysokim stanem czy wreszcie dopasowane w biodrach i rozszerzające się na dole dzwony – to podstawa modnego looku. A wszystkie te fasony bez trudu znajdziemy w second-handzie. Co ważne, często będą to oryginalne jeansy z poprzednich dekad, a nie produkowane dziś modele. A to właśnie one są przedmiotem pożądania każdego, kto interesuje się modą.

Jak znaleźć idealne jeansy w second-handzie

Tak jak w przypadku innych zakupów w second-handzie, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Od czego zacząć? Można kierować się kolorem – łatwo wychwycimy na wieszakach spodnie w odcieniu, który nas interesuje. Dziś znów modne są jeansy przecierane, o niejednolitych kolorach, z naszywkami i dziurami – warto poszukać takich w sklepie z używaną odzieżą. Często wciąż jeszcze są wstydliwie upychane do koszy z towarem w najniższej cenie – wytrwani łowcy i mistrzowie zakupów w second-handach wiedzą, że w wielu sklepach nowe trendy wdrażane są powoli, dlatego najwięcej perełek można wyłowić w najmniej eksponowanych miejscach w sklepie.

Po wstępnej selekcji czas na przymiarki. Idealna para jeansów nie musi być perfekcyjnie dopasowana – szczególnie modne dziś fasony pozwalają na sporą swobodę w dobieraniu rozmiarów. Warto jednak zwrócić uwagę, czy dany fason pasuje do sylwetki. Jeśli nie czujemy się komfortowo i uważamy, że spodnie niepotrzebnie podkreślają mankamenty wyglądu, nie warto ich kupować bez względu na niską cenę. Za to ciekawym pomysłem na znalezienie idealnej pary jeansów jest eksperymentowanie ze stylami i modelami, jakich zwykle nie nosimy. Do tego second-hand jest idealnym miejscem – kiedy za niewielkie pieniądze można kupić ciekawe ubrania, łatwiej zdecydować się na modowe eksperymenty. A to podstawa, żeby stworzyć swój unikalny styl.