Zazwyczaj mówi się, że to mężczyźni nie znają się na modzie, ubierają skarpetki do sandałów i prześwitujące podkoszulki. Jednak podobne modowe wpadki bardzo często można zauważyć u kobiet. Przedstawiamy najczęstsze błędy w ubiorze. Sprawdź, zanim to na siebie włożysz.

Jak się nie ubierać? Najczęstsze wpadki modowe

Nie każdy musi być miłośnikiem mody i śledzić najnowsze trendy. Jednak warto znać przynajmniej podstawowe zasady doboru stroju, aby nie stać się pośmiewiskiem. Zwracaj również uwagę na to, aby twoje ubrania były dobrane odpowiednio do okazji, tak, aby nikogo nie urazić swoją kreacją i nie popełnić modowego faux-pas.

A jak na pewno nie powinnaś się ubierać? Przedstawiamy kilka najczęstszych wpadek modowych kobiet.

Prześwitujące legginsy

Kobiety uwielbiają legginsy – są wygodne, a do tego potrafią dobrze wymodelować sylwetkę. Problem w tym, że niektóre panie noszą je praktycznie do wszystkiego… Jak zatem ubierać legginsy damskie, aby nie popełnić wpadki? Po pierwsze, legginsy to nie spodnie. Dlatego jeśli nie ubierasz ich na siłownię do sportowego T-shirtu, to pomyśl o tym, aby połączyć je z nieco dłuższą bluzką lub tuniką. Obcisłe legginsy z krótkim topem może i sprawdzą się do ćwiczeń, ale jako strój na co dzień będą wyglądać wulgarnie, a nie seksownie.

Po drugie, jeśli już decydujesz się na casualowe legginsy, wybierz te z nieco grubszego materiału. W przeciwnym razie może się okazać, że będą one prześwitywać. Pamiętaj również, aby wybrać legginsy w odpowiednim rozmiarze. Niestety bardzo wiele kobiet kupuje za małe ubrania, mając nadzieję, że będą w nich wyglądać seksowniej. Efekt zawsze jest odwrotny…

Zwierzęce motywy – sukienki, torebki, buty damskie

Co jakiś czas powracają do mody motywy zwierzęce i nie byłoby w tym nic złego, gdyby niektóre panie nie przesadzały z liczbą zwierząt”, które na sobie noszą… Jeśli już decydujesz się na sukienkę w lamparcie cętki, to nie ubieraj do niej butów w wężowy wzór czy w zebrę. W takich stylizacjach bardzo ważne jest wyczucie. Nadmiar zwierzęcych motywów może sprawić, że nie będziesz wyglądać atrakcyjnie, lecz tandetnie. Najlepiej jeśli zdecydujesz się tylko na jeden element garderoby z tym motywem. Na przykład połączysz torebkę w cętki z białą koszulą i klasycznymi jeansami.

Przezroczyste ubrania

Przezroczyste ubrania nie są dla każdego. Po pierwsze takie stylizacje wymagają ubrania odpowiedniej bielizny, po drugie, mogą sobie na nie pozwolić tylko kobiety o zgrabnej sylwetce. Ponadto przyjęło się, że są to raczej stylizacje wieczorowe, nie powinno się zakładać przezroczystych bluzek, sukienek czy koszul w ciągu dnia.

Zbyt krótkie szorty jeansowe

Szczególnie wśród młodych kobiet można zobaczyć dziwną tendencję do noszenia szortów, które odkrywają pośladki. Może taki strój sprawdzi się na plażę lub do chodzenia po domu, ale w każdym innym przypadku wygląda wulgarnie i często wręcz odpychająco.