Słoneczne lato nie opuszcza nas na krok, zero deszczu, gorące dni i ciepłe noce – nie ma co narzekać, można poczuć się w Polsce jak za granicą na wakacjach. Lato to jedna z najlepszych pór roku by eksponować taki dodatek jak okulary przeciwsłoneczne – dodają klasy i stylu, a dodatkowo pozwalają oczom odetchnąć. Warto więc mieć pod ręką kilka par nawet by dopełniać swoje outfity. Sklepy streetwearowe i nie tylko posiadają obecnie ogromny wybór modeli w wielu różnych kolorach i stylach. Już od kilku lat producenci skupiają się nie tylko na kolorach ale i na fasonach, dzięki czemu można dostać w sklepach okulary sprzed wielu dekad – okrągłe, fikuśne, awiatorki i wiele innych.

Styl na miarę 2019 roku

Okulary przeciwsłoneczne są jak spodnie jeansowe – były i będą obecne przez kolejne dekady! Zmieniać się będą jedynie ich kolory i kształty, na coraz to bardziej szałowe. Wystrzałowe oprawki w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach - od dużych okularów po niewielkie sięgające stylem do lat 70. Wśród entuzjastów streetwearu da się zauważyć powrót najciekawszych modeli okularowych – lenonków, malutkich okularów z drucianymi wręcz oprawkami, które cechują się kolorowymi szkłami. Podkreślają one zdecydowanie odważny styl i szałowość. W połączeniu z baggami i szerokimi koszulkami sprawią, że będziesz wyglądać jak modny gość z przeszłości. Można bez owijania w bawełnę stwierdzić, że po raz kolejny streetwear sprawił, że moda przestaje mieć jakiekolwiek granice czasowe – modne jest wszystko i im bardziej szalone tym lepiej. To, jak zderzają się dwa światy - streetwearu i elegancji staje się chlebem powszednim, zanikają granice i wszystko przenika się w sposób ciekawy i nowoczesny dając nam poczucie stylu i komfortu w jednym. Marki outdoorowe, takie jak Patriotic, Luxx All, czy New Bad Line nie spoczywają na laurach, dzięki czemu można dostać na rynku coraz to ciekawsze i fajniejsze modele okularów przeciwsłonecznych.

Ochrona oczu

Dlaczego nosisz okulary przeciwsłoneczne? Aby zmniejszyć odblaski podczas jazdy? Aby nie mrużyć oczu na zewnątrz? Chcesz wyglądać fajnie?

To są dobre powody, aby nosić swoje okulary, ale okulary przeciwsłoneczne są czymś więcej niż tylko elementem stylizacji. One działają również jak krem ​​do opalania dla twoich oczu. Te same promienie ultrafioletowe (UV) ze słońca, które spalają skórę, mogą również uszkodzić oczy. Jeśli spędzasz czas na świeżym powietrzu, możesz być narażony na problemy ze wzrokiem spowodowane promieniami UV i zawsze powinieneś nosić okulary przeciwsłoneczne. Ale muszą to być odpowiednie okulary przeciwsłoneczne.

Okulary przeciwsłoneczne

Informacje potrzebne przy wyborze okularów

Istnieją trzy rodzaje promieni UV:

Promienie UVA mogą przechodzić przez rogówkę oka i dotrzeć do soczewki i siatkówki.

Promienie UVB nie mogą przechodzić przez szkło, ale mogą poparzyć skórę, a także spowodować uszkodzenie oczu.

Promienie UVC są promieniami o najwyższej energii i są blokowane przez warstwę ozonową. Nie docierają do ziemi.

Chcesz okulary przeciwsłoneczne, które blokują co najmniej 99 procent promieni UVA i UVB. Szukaj etykiet, które mówią „99% ochrona przed promieniowaniem UV gwarantowana” lub „100% ochrona gwarantowana”. Niektóre z nich mogą być również oznaczone jako „UV 400”, co oznacza, że ​​soczewki blokują wszystkie promienie świetlne o długości fali do 400 nanometrów. (Obejmuje to wszystkie promienie UVA i UVB.) Ciemność soczewek nie ma wpływu na ochronę przed promieniowaniem UV.

Okulary przeciwsłoneczne PATRIOTIC