Jako faceci, którzy wybierają się na wakacje, często zadajemy sobie pytanie- co najlepiej zabrać ze sobą. W zależności od typu podróży oraz samego miejsca docelowego mamy wielki wybór wśród możliwych ubrań do zabrania. Mimo wszystko bez znaczenia, w jakie miejsce się udajemy, z pewnością znajdują się takie ubrania oraz elementy ubioru, które się z pewnością przydadzą w każdym miejscu.

Bez wątpienia najważniejsze są buty. Bez butów będzie nam ciężko podróżować, a przy tym w wielu miejscach wymagane jest posiadanie solidnego obuwia. Nawet, gdy wybierzemy się do Grecji, Hiszpanii, Włoch, to oprócz przebywania na plaży i w hotelu zapewne wyjdziemy na miasto, a czasem także przyjdzie nam ochota na zwiedzanie jakiegoś zabytku, do którego często prowadzą górskie ścieżki. W takim momencie warto mieć ze sobą dobrej jakości turystyczne sandały. Takie sandały idealnie nadają się zarówno na plaże, miasto, jak i piesze wędrówki po szlakach.

Oprócz butów istnieje jeszcze kilka ważnych elementów ubioru, które koniecznie trzeba zabrać ze sobą. Są nimi miedzy innymi: spodenki, koszulki, koszule, okulary przeciwsłoneczne oraz konieczne nakrycie głowy. Zdecydowanie unikajmy skarpetek! Na świecie Polacy znani są z tego, że nawet do sandałów ubierają skarpetki, co wygląda niezwykle komicznie i stało się niestety naszym znakiem rozpoznawczym. Lepiej w wakacje unikać bardzo ciemnych kolorów, szczególnie czarnego, gdyż będzie nam w nim za gorąco. Dobrze jest też nie przesadzać z warstwami i koszulka wraz z krótką koszulą to będzie maksimum.