Wiele osób coraz bardziej interesuje się możliwością odbycia zakupów z personal shopperem – taka opcja staję się popularniejsza nie tylko wśród kobiet, ale również wśród mężczyzn. O czym jednak warto wiedzieć, ile kosztują zakupy z personal shopperem i jak poszukiwać odpowiedniego specjalisty, który realnie będzie mógł nam pomóc?

Kim jest personal shopper?

Personal shopper, często określany również mianem stylisty lub stylistki, to osoba, która pomaga nam zadbać o nasz wygląd, odbywając z nami zakupy, podczas których nam pomaga i doradza. Usługa wspólnych zakupów jest zdecydowanie tą, która wybierana jest najchętniej, jednak personal shopper najczęściej może zaoferować więcej – często można zdecydować się również m.in. na analizę kolorystyczną, dzięki której dowiemy się, jakie kolory do nas pasują i jak powinniśmy je łączyć, wspólne przeglądanie szafy czy całkowitą metamorfozę, gdzie poza ubraniami, będziemy pracować również nad naszym makijażem czy fryzurą, by efekt zmiany był kompletny.

Ile kosztują wspólne zakupy z personal shopperem?

Wspólne zakupy niestety często nie należą do tanich, a za godzinę usługi, w zależności od miasta czy doświadczenia specjalisty, najczęściej zapłacimy od 100 do 300 zł. Należy pamiętać, że pierwsza godzina najczęściej będzie droższa niż pozostałe, a dodatkowo najlepsi specjaliści w dużych miastach, jak Warszawa, mogą mieć znacznie wyższe stawki, przez co finalnie usługa może kosztować nie kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. Dodatkowo, poza opłatą za samą usługę należy pamiętać również o kosztach samych zakupów – zależne będą one przede wszystkim od tego, jakie sklepy będziemy odwiedzać podczas zakupów.

Czy warto wybrać się na zakupy z personal shopperem z konkretnej galerii handlowej?

Coraz więcej galerii handlowych zaczyna oferować swoim klientom możliwość bezpłatnych konsultacji z personal shopperem. Ich bezpłatność polega na tym, że nie płacimy za samą usługę, a jedynie za zakupy, na które się zdecydujemy. Jest to więc  najczęściej  znakomita  opcja  na  oszczędzenie  przynajmniej  kilkuset  złotych.  Pomimo tego, że sama usługa jest darmowa, jak najbardziej radzimy z niej skorzystać –  możliwość  odbycia  zakupów  z personal shopperem zatrudnionym przez dane centrum handlowe oferuje m.in. podwarszawska Galeria Łomianki.

Największym plusem będzie sam fakt oszczędności. W takim przypadku kwotę, którą standardowo zapłacilibyśmy specjaliście, możemy przeznaczyć na zakupy, dzięki czemu całe przedsięwzięcie na pewno nie będzie tak drogie, a może okazać się nawet po prostu tanie, jeżeli zdecydujemy się na zakupy głównie w sieciówkach lub na zakupy w okresie dużych wyprzedaży.

Pomimo tego, ze usługa jest darmowa, to najczęściej jest ona naprawdę wysokiej jakości. Decydując się na zakupy z personal shopperem z galerii handlowej mamy pewność, że jest to profesjonalista. Z jednej strony, osoba taka odbywa regularnie wiele spotkań z klientami galerii – takie usługi są bowiem bardzo popularne i chętnie wykorzystywane – ale również sama galeria decyduje się najczęściej na zatrudnienie prawdziwego profesjonalisty, a nie osoby, która dopiero aspiruje do tego miana. Dzięki temu maleje szansa na to, że trafimy na osobę bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia.

Nauka podczas zakupów z personal shopperem

Podczas zakupów, warto stawiać nie tylko na poszukiwanie dla siebie odpowiednich ubrań, ale również na samodzielną edukację. Warto podpatrywać, co proponuje nam personal shopper, jakie są to ubrania, jakie mająn fasony, kolory czy rozmiary. Dzięki temu łatwiej będzie dokonywać kolejnych, samodzielnych zakupów, już bez wsparcia personal shoppera.

 

Ile trwają zakupy z personal shopperem?

Jeżeli decydujemy się na taką usługę samodzielnie, nie wybierając specjalisty zatrudnionego w danym centrum handlowym, tak naprawdę nie mamy w tym względzie ograniczeń, o ile mamy na tyle duży budżet, by opłacić każda kolejną godzinę. W przypadku galerii handlowych zakupy najczęściej trwają około 2 godzin, lecz jest to czas wystarczający na to, by odbyć naprawdę znakomite zakupy w gronie profesjonalisty.