Ciąża to nie tylko duży brzuch, wrażliwe piersi i spuchnięte nogi - ciąża to również piękny okres w życiu kobiety i każda kobieta w ciąży powinna się czuć pięknie i wyjątkowo. Dlatego też wybór bielizny ciążowej jest tak ważny. Po pierwsze z powodu wygody, i zmieniającego się ciała musimy dostosować się do nowego wyglądu po drugie chcemy dalej być piękne i seksowne.

Jakie materiały najlepsze w ciąży?

Kupując bieliznę ciążową wybieraj przede wszystkim tą z jak najmniejszą liczbą zdobień. Najwygodniejsze w ciąży są biustonosze i majtki zupełnie gładkie, jeżeli lubisz zdobienia postaraj się chociaż żeby miały jak najmniejszy kontakt z ciałem. Wszelkie koronki czy też hafty mogą po prostu podrażniać skórę, która jest teraz wyjątkowo wrażliwa. Bielizna ciążowa powinna być wykonana z naturalnych materiałów takich jak na przykład bawełna, czy też jedwab. Nie kupuj rzeczy z poliestru. 

Jakie majtki podczas ciąży?

Kobieta w ciąży nie powinna chodzić w zbyt kusych fasonach typu stringi (kwestia higieny w tym ważnym w końcu okresie, stringi zwiększają ryzyko niechcianych infekcji). Możesz jednak nosić modele zarówno te wysoko zabudowane, zakrywające brzuch, jak i krótkie figi, kończące się tuż pod brzuszkiem. Na lato lepsze są te drugie, pod warunkiem że mają dobrą gumkę - nieuciskającą.

Jaki biustonosz w czasie ciąży?

W czasie ciąży piersi niemal od razu stają się większe, a przy tym lekko nabrzmiałe i wrażliwe na dotyk – dlatego trzeba kupić biustonosz z większymi miseczkami. Poza tym dobrze dobrany biustonosz w ciąży zmniejszy ryzyko rozstępów i zapobiegnie utracie jędrności piersi. Najlepszy model biustonosza ciążowego to full cup, czyli biustonosz mocno zabudowany, który zapewni piersiom podtrzymanie i stabilność. Powinien mieć szeroki pas materiału pod biustem (wysoki mostek), przyjazne, nieuciskające fiszbiny i szerokie oraz mocne, regulowane ramiączka. Także w obwodzie biustonosz musi mieć możliwość minimum trzystopniowej regulacji.

Pas ciążowy - czy używać?

Zdecydowanie tak! Używanie pasa ciążowego - zwłaszcza jeśli masz bardzo duży brzuch lub dokuczają ci bóle kręgosłupa - może pomóc poczuć Ci się lepiej, odciążyć kręgosłup, zapewnić nieco komfortu. Dzięki temu łatwiej ci będzie się poruszać i plecy będą mniej bolały. Pasy ciążowe możesz kupić w sklepie bieliźniarskim lub takim ze sprzętem ortopedycznym.