Koszula nocna nie tylko powinna być wygodna, ale także dobrze się prezentować. Z tego względu nie może być ani za mała, ani za luźna. Ma być drugą skórą. Jak zatem wybrać odpowiedni jej rozmiar? 

Na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze koszuli nocnej warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze fason koszuli musi być odpowiedni do naszej figury ciała. Nie zawsze to co nam się podoba dobrze na nas leży. Ważny jest także materiał, z którego wykonana jest koszula. Może być to bawełna, wiskoza, czy satyna (te są najpopularniejsze) w towarzystwie koronki. Kolorystyka ma także znaczenie. Krzykliwe, wyraźne kolory mogą nie dam nam spać. Zalecane są kolory stonowane, najpopularniejsze to granaty, szarości i pastele.

Rozmiar

Rozmiarów koszul nocnych jest bardzo wiele. Każda kobieta, która jest świadoma swoich mocnych i słabych stron powinna dobrać odpowiedni krój podkreślający atuty i zakrywający mankamenty figury. W sklepach, zarówno stacjonarnych i internetowych, dostępne są różne rozmiary koszul: od XS po XXL itd. Jeśli mamy więcej ciała możemy szukać koszul nocnych i innej bielizny nocnej w specjalnych sklepach.

Idealna koszulka

Są równe fasony koszulek. Są takie które podkreślają lub zakrywają biust, dłuższe zakrywające większe uda lub krótsze eksponujące długie nogi. Wzory w kwiaty i poziome paski dodadzą kobiecych kształtów, proste kroje wyszczuplą. Koszulki z koronką mogą zakryć biust, ale także podkreślić go.

Najważniejsza wygoda

Odzież nocna powinna być przede wszystkim wygodna i nie krępować ruchów. Mamy się w niej wysypiać, skóra w nocy ma oddychać. Wygoda nie wyklucza zmysłowości. Koszulka może być jednocześnie seksowna i komfortowa. Koszula nie powinna zbytnio odstawać, ani zbytnio opinać. Ciasna odzież eksponuje niedoskonałości, boczki i nadmiar tkanki tłuszczowej w problematycznych miejscach – nie wygląda to najlepiej. Koszula, która zakrywa niektóre z punktów kobiecego ciała dodatkowo pobudzi wyobraźnię mężczyzn. Zakrywając ciało także można wyglądać kobieco, zmysłowo i oczywiście z klasą.