Wiadomo, że dobry biustonosz to podstawa – nierzadko decyduje przecież o samopoczuciu kobiet. Szczególnym okresem w życiu kobiety jest czas ciąży, podczas którego, dobór odpowiedniego stanika jest priorytetowy. Jednak zakup takiego biustonosza może wiązać się z nie lada wyzwaniem. Istnieje kilka „bieliźnianych” trudności, takich jak: ciągle powiększający się biust (nie idący w parze z poszerzaniem się obwodu pod biustem), ceny takich staników oraz mnogość form, które niczym nie przypominają potrzebnej bielizny. Jak wybrać odpowiednia bielizną do karmienia?

Jak wybrać?

Nad idealna bielizną warto zastanowić się już podczas ciąży. Wiadomo – biust podczas ciąży będzie się ciągle powiększał, tak samo po porodzie, lecz z każdym karmieniem zmniejsza się. Stanik dla karmiącej mamy, nawet kiedy pod koniec ciąży będzie zbyt mały, może się przydać parę miesięcy później. Warto rozglądnąć się za biustonoszami, które posiadają czterostopniową regulację obwodu, które posłużą nawet wtedy, kiedy przybędą pod biustem dodatkowe centymetry. Dodatkowo bardzo ważna jest regulacja ramiączek. Bielizna musi być dopasowana do ciała, a z tym niestety większość kobiet ma problem. Kiedy źle dobierzemy stanik, biust nie jest prawidłowo podtrzymywany, co powoduje uczucie dyskomfortu. Aby wybrać biustonosz w sposób prawidłowy, należy zmierzyć obwód biustu oraz obwodu pod biustem. Posiadając takie dane, możemy śmiało zamówić biustonosz nawet w internecie. Jeżeli jednak nie jest się przekonanym co do wymiarowania własnego ciała, można udać się do sklepu stacjonarnego i skorzystać z pomocy profesjonalnej braffiterki.

Pięknie i praktycznie

Bielizna powinna sprostać oczekiwaniom i wymaganiom każdej przyszłej mamy – powinna, tak naprawdę, ułatwiać życie. Mogłoby się wydawać, że to stwierdzenie nad wyraz przesadzone, jednak nic bardziej mylnego, ponieważ to życie weryfikuje potrzeby kobiet. Każda „świeżo upieczona „ mama nie powinna być narażona na wzrok każdego przechodnia karmiąc piersią. Trudno siłować się z biustonoszem kiedy maluszek zapłakuje się w niebogłosy, a nie ma gdzie odłożyć torby z pieluchami. Dlatego warto zaopatrzyć się w biustonosz z funkcją quick-click – oznacza to zapinanie i odpinanie stanika jedną ręką. Ponadto stanik dla karmiącej mamy nie powinien być jedynie praktyczny. Powinien być również wygodny i wykonany z naturalnych materiałów, takich jak bawełna, która posiada właściwości antybakteryjne/