Nieprawdą jest, że tylko kobieca bielizna może w sprytny sposób wpłynąć na proporcje sylwetki i ukryć najbardziej kłopotliwe fragmenty ciała. Również na produkty dedykowane mężczyzną warto spojrzeć pod tym kątem i dobrać je w taki sposób, by prezentować się jak najlepiej. Panowie wciąż mało uwagi przywiązują do wyboru swojej garderoby – nawet jeśli świadomie kompletują odzież wierzchnią, to bielizna, jako niewidoczna część ubioru, jest zupełnie niedoceniana. Tymczasem dobrze dopasowane slipy czy bokserki przydadzą się w sytuacji intymnej, zapewniając mężczyźnie pewność siebie.

Wyeksponowanie nienagannej sylwetki

Aktywne uprawianie sportu czy regularne wizyty w siłowni mają duże przełożenie na wygląd męskiej sylwetki – panowie, którzy chcą pochwalić się wypracowanymi mięśniami mogą śmiało sięgnąć po najmniej zabudowany fason bielizny, czyli slipy. Ten dość uniwersalny model sprawdzi się zarówno pod eleganckim ubraniem, jak również w czasie uprawiania sportu. W sypialni podkreśli natomiast wszystkie walory męskiej sylwetki oraz trafi w gusta większości pań. Za jeden z bardziej męskich krojów, który świetnie będzie eksponować nienaganną budowę, uważane są również krótkie bokserki. Przylegają ściśle do ciała, ale jednocześnie zasłaniają więcej niż figi, dlatego mogą po nie sięgnąć także panowie nie do końca zadowoleni ze swojej sylwetki. 

Ukrycie brzuszka

Mężczyźni mają problem z tą częścią ciała i chętnie ukrywają wystający brzuszek. Niestety gdy są w samej bieliźnie jest to o wiele trudniejsze. Bokserki nie należą do najbardziej seksownych krojów bielizny, ale zasłaniają najwięcej – także w okolicach brzucha, co dla niektórych będzie ich sporą zaletą.

Krój nogawek – istotny detal męskiej bielizny

W wizualnym kształtowaniu męskiej sylwetki duże znaczenie ma długość nogawek bielizny lub ich brak. Szczególnie niscy panowie nie są zadowoleni z długości swoich nóg, a sposobem na optyczne wyrównanie proporcji jest wybieranie modeli najbardziej wyciętych – czyli przede wszystkim slipów. Krótkie bokserki, mimo iż większość męskich sylwetek prezentuje się w nich dobrze, potrafią wizualnie skrócić nogi