Bielizna jest jednym z najczęściej wybieranych prezentów dla bliskiej osoby. Bieliznę kupują mężowie, partnerzy, którzy wybierają zazwyczaj pomiędzy kosmetykami, biżuterią i bielizną. Jeśli mężczyzna kupuje kobiecie piękną bieliznę, delikatną, kobiecą, zapewne ucieszy tym swoją wybrankę. Ważne, aby bielizna była ładna, kobieca, ale nie wyzywająca, ponieważ w takim wypadku kobieta zazwyczaj uważa, że prezent ten mężczyzna po prawdzie kupił sam dla siebie. Jeśli natomiast bielizna jest ładna, można ją nakładać na co dzień, ale jednocześnie jest zmysłowa, elegancka, każda kobieta będzie z niej zadowolona.

Jeśli mężczyzna kupuje kobiecie bieliznę, która składa się z kilku centymetrów materiału, zapewne myśli o sobie, a nie o wygodzie wybranki. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy kobieta ma właśnie taki gust, lubi wyzywającą bieliznę. Wówczas taki zakup będzie prezentem idealnym.

Jeśli mężczyzna nie zna dokładnych wymiarów kobiety, nie powinien kupować bielizny, ponieważ często wyobrażenia nie pokrywają się z rzeczywistością i zakup może okazać się nietrafionym prezentem, zwłaszcza gdy kobieta posiada kompleksy na tle swojego wyglądu.

Bielizna jest prezentem idealnym, gdy mężczyzna zna dokładnie wymiary, kobiety którą chce obdarować, zna jej gust, jak również łączy ich dłuższa znajomość, a bielizna jest prezentem urodzinowym, świątecznym. Bielizna nie jest prezentem idealnym na pierwszą randkę. Bieliznę w prezencie kupują również kobiety, innym bliskim kobietom, przyjaciółce, siostrze, mamie.