Bieliznę nosimy codziennie i znajduje się najbliżej ciała – z tego powodu jej wybór nie powinien być przypadkowy i nieprzemyślany, bo ma znaczenie dla zdrowia. Niekiedy nie zdajemy sobie sprawy, że niektóre typy bielizny sprzyjają rozwojowi bakterii, a w efekcie rozwijaniu się kłopotliwych chorób.

Materiał

Jedwab oraz materiały syntetyczne nie przepuszczają powietrza, dlatego nie są dobrym wyborem, jeśli chodzi o skład bielizny. Tego rodzaju figi powinny zostać zarezerwowane na specjalne okazje, na co dzień znacznie lepszym wyborem będą produkty wykonane z bawełny.

Stringi

O ich niekorzystnych wpływie na zdrowie intymne mówi się już od dawna i obawy te potwierdzają lekarze ginekolodzy. Wąski sznurek przemieszczając się podczas chodzenia powoduje przenoszenie bakterii z okolic odbytu w kierunku pochwy. Jeśli zależy nam na seksownej bieliźnie bezpieczniej będzie poszukać nieco bardziej zabudowanych modeli.

Zbyt ciasna bielizna

Bielizna powinna przylegać do ciała, ale nie wrzynać się w nie, powodując niekomfortowe otarcia. Zwłaszcza osoby o wrażliwej skórze bardzo szybko odczują konsekwencję wyboru zbyt małego rozmiaru. Zbyt ciasne figi wcale nie prezentują się estetycznie, więc oprócz argumentu zdrowotnego kobiety powinny wziąć pod uwagę, także tę kwestię.

Bielizna modelująca z założenia musi nieco uciskać ciało, by zapewnić efekt wyszczuplenia. Jej regularne noszenie nie jest jednak korzystne, może prowadzić do podrażnienia nerwów i pogorszenia cyrkulacji powietrza. Lepiej zarezerwować ja wyłącznie na wyjątkowe okazje.

Bielizna w nocy

Eksperci polecają, by na czas snu całkowicie zrezygnować z bielizny. Nie każdy jest przekonany do takiego rozwiązania, ale wśród jego zalet wymienia się uniknięcie podrażnień, niepotrzebnego ucisku i lepszą cyrkulację powietrza. Natomiast w ciągu dnia jest to absolutnie niezbędny element garderoby i rezygnowanie z niego przyniesie z pewnością więcej szkody niż pożytku.

Właściwa pielęgnacja

Dbanie o higienę okolic intymnych obejmuje także dbanie o stan bielizny i jej właściwe pranie. Niektóre proszki mogą powodować swędzenie i podrażnienia. Szczególnie niekorzystnie wpływają na wrażliwą skórę zapachowe detergenty. Bezpieczniejszym wyborem będą produkty hipoalergiczne, pozbawione drażniących dodatków.