Bielizna dla kobiet w ciąży powinna być przede wszystkim komfortowa. Choć kobietom trudno przestawić się z seksownej, kobiecej bielizny, na odzież typowo ciążową, to przychodzi taki okres w życiu, kiedy zmiany same do tego zmuszają. Warto kupić bieliznę, która może nie będzie wyjątkowo uwodzicielska, ale na pewno wygodna.

Biustonosz ciążowy musi być regulowany oraz bawełniany, bez fiszbin, usztywnień, ponieważ biust w ciąży rośnie, rozwijają się kanaliki mleczne i nic nie może biustu uciskać. Można zakupić biustonosz, który rośnie wraz z biustem nawet o dwa rozmiary.

Jednakże najbardziej polecane są biustonosze, które podtrzymują, a zarazem modelują biust. Dla kobiet karmiących idealnym rozwiązaniem są biustonosze, które mają otwierane klapki. Wówczas to kobieta nie musi się rozbierać do karmienia, tylko otwiera zapięcie w bieliźnie. Po zakończonym okresie karmienia trzeba zadbać o dobór prawidłowego biustonosza, aby biust nabrał właściwych kształtów.

Niektóre biustonosze ciążowe mają możliwość zaznaczenia, z której piersi ostatnio dziecko piło. Jest to dużym ułatwieniem w zabieganym życiu młodej mamy.

Idealne figi dla kobiety w ciąży to majtki bawełniane, nie uciskające. Wraz z powiększaniem się brzucha warto kupić majtki z panelem, czyli materiałem, który obejmuje wysokość brzucha, nie uciska go w pasie. Po porodzie najlepiej, aby kobieta nosiła bieliznę przewiewną, bawełnianą, natomiast kobiety, które miały cesarskie cięcie muszą nosić wysokie figi, tak aby nie obcierały rany po cięciu.