Producenci bielizny wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientek i oferują im różnorodne produkty wyszczuplające, czyli tak zwaną bieliznę korygującą. Od dawna znane są majtki korygujące, pomagające w wyszczupleniu brzucha oraz uformowaniu, optycznym pomniejszeniu oraz podniesieniu pośladków.

W tej grupie produktów znajdziemy majtki o klasycznym kształcie, których zadaniem jest ukształtowanie i podniesienie pośladków oraz wyszczuplenie brzucha sprawienie, aby by bardziej płaski i szczuplejszy. Ale można także zrobić za pomocą bielizny daleko więcej. Sklepy bieliźniarskie proponują również szeroka gamę produktów w kategorii gorsety wyszczuplające.

Tego typu bielizna zakrywa ciało od górnej części piersi aż po dolna część ud powyżej kolan.  W ten sposób kształtują i utrzymują w ryzach najbardziej newralgiczne punkty kobiecego ciała, uda, brzuch, biodra i biust.

Wykonywane są z przepuszczającej powietrze elastycznej tkaniny wykonanej z mieszanki poliuretanu, włókien poliamidowych i oplotu z nici bawełnianych. Taka mieszanka powoduje jednocześnie idealne wygładzenie skóry, niwelacje fałdek i zagłębień oraz dzięki oplotowi z bawełny usuwa ryzyko podrażnień, zadrapań, otarć i alergii skórnych.

Często takie gorsety wyszczuplające uzupełniane są o silikonowe ramiączka, które utrzymują je zawsze we właściwej pozycji zapobiegając rolowaniu się i zwijaniu górnej części gorsetu. Producenci uzupełniają je też często o pasy typu push-up, które podnoszą i ujędrniają pośladki. Można też dostać gorsety z regulowaną długością nogawek.