Wybór sukni ślubnej wiąże się z wieloma emocjami i jest jednym z najważniejszych punktów przygotowań. Aby wybrany model jak najlepiej prezentował się na sylwetce konieczne jest staranne dobranie bielizny, która podkreśli atuty i ukryje niedoskonałości, a jednocześnie nie będzie odznaczała się pod tym wyjątkowym ubraniem. Znaczenie dobrze dopasowanego stanika dla wyglądu piersi jest nie do przecenienia, pomoże on w tym szczególnym dniu zapomnieć o kompleksach.

Dopasowanie rozmiaru

Stanik w idealnym rozmiarze powinien być częścią codziennej garderoby, jednak suknia ślubna i wielogodzinne wesele sprawiają, że staje się on niezbędny. Zapewni komfort i pewność, że nawet podczas intensywnego ruchu pozostanie na swoim miejscu. Kluczowy w tym przypadku jest dokładny pomiar obwodu pod biustem oraz w biuście. Najczęściej popełnianym błędem przy wyborze stanika jest zakup modelu o zbyt szerokim obwodzie i za małych miseczkach, a taki na pewno nie zapewni podtrzymania i stabilności. Dlatego uzyskany obwód pod biustem należy zaokrąglić w dół, pomiar w biuście lepiej natomiast przeprowadzić dość luźno przykładając metr krawiecki. Niezależnie od ustaleń każdy biustonosz przed zakupem należy przymierzyć!

Fasony pod suknię ślubną

Moda ślubna rządzi się swoimi prawami, a wybór stanika musi być ściśle uzależniony od kroju sukni. W kolekcjach przygotowanych specjalnie dla panien młodych powtarzają się jednak pewne modele. Najczęściej suknia ślubna odsłania ramiona, w związku z czym stanik musi być całkowicie pozbawiony ramiączek. Dopasowany odwód i silikonowe wstawki w środku zagwarantują wówczas idealne przyleganie do ciała. Wśród ślubnej bielizny bardzo często można spotkać także modele mniej efektowne, bo pozbawione koronkowych wykończeń czy nawet subtelnych kokardek. Wiąże się to z faktem, że suknie wykonane z cienkich materiałów, na przykład atłasu i satyny, wymagają zupełnie gładkiej bielizny. W przeciwnym wypadku wzór lub ozdoba będzie odznaczać się pod ubraniem, które straci swój urok. Największą dowolność w wyborze stanika mają panie, które decydują się na sukienkę wykonaną z grubszego materiału i posiadającą zabudowaną górną część.