Bielizna termoaktywna produkowana jest ze specjalnej dzianiny, która posiada zdolność odprowadzania wody, pary wodnej, potu ze skóry. Skóra pozostaje sucha, nawet jeśli dana osoba uprawia intensywne ćwiczenia fizyczne.

Wewnętrzna strona bielizny termoaktywnej wykonana jest właśnie ze specjalnego materiału, który dodatkowo zawiera jony srebra, które blokują wchłanianie potu, dzięki czemu nie pojawia się efekt pocenia.

Bielizna tego typu szybciej odparowuje powstałą na skórze wilgoć, niż ją absorbuje. Dodatkowo przy skórze utrzymuje się cienka warstwa ogrzanego przez ciało powietrza, co wpływa na dodatkowy komfort użytkowania.

Zatem bielizna termoaktywna jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które czynnie uprawiają sport, lubią aktywnie spędzać czas. Bielizna termoaktywna polecana jest zwłaszcza na chłodne dni. Można zakupić bluzki z długim i krótkim rękawem, jak również długie spodnie w formie getrów dla kobiet i kalesonów dla panów. Bielizna termoaktywna dzieli się na cienką, średnią oraz grubą. Wybieramy odpowiednią do danej pory roku.

Dzięki tego typu bieliźnie można uprawiać sport cały rok i nie pocić się latem, jak również marznąć zimą. Dzięki takiej bieliźnie uniknie się odmrożeń, wychłodzenia organizmu, co jest bardzo pomocne zwłaszcza, gdy przebywamy w górach, na nartach i nie mamy możliwości schodzić zbyt często ze stoku, w celu ogrzania się.

Dodatkowo jest to bielizna bardzo komfortowa, nie uwiera, ponieważ pozbawiona jest szwów, jest lekka, miła w dotyku, układa się do ciała.