Oprócz wygody najczęstszym kryterium, którym kierują się kobiety podczas zakupu bielizny, jest estetyka jej wykonania. Wpływ na wybory pań ma często wyobrażenie o męskich preferencjach i chęć zwrócenia uwagi partnera. Wydaje się, że męskie preferencje w tej kwestii są oczywiste, jednak niektóre fakty, na pewno zaskoczą niejedną kobietę.

Czy mężczyźni znają się na damskiej bieliźnie?

Kobiety bardzo często zbyt dużą wagę przywiązują do swoich wyobrażeń na temat męskich preferencji. Tak naprawdę większość panów kiepsko orientuje się wśród nazw poszczególnych części damskiej bielizny. Bardziej niż konkretne modele liczy się końcowy efekt – zatem zamiast wybierać to, co modne, lepiej postawić na fasony, w których czujemy się i wyglądamy dobrze.

Pole do wyobraźni

Wbrew pozorom uwagę mężczyzn przyciąga nie ta bielizna, która najwięcej odsłania, ale która zostawia im możliwość uruchomienia wyobraźni. Kobieta wcale nie musi wybierać niewygodnych stringów – wystarczy, by założone przez nią figi lub szorty wykonane były z półprzeźroczystej tkaniny lub posiadały subtelne koronkowe wstawki. Pożądanym elementem damskiej nocnej garderoby są także halki i koszulki wykonane z lekkich, przeźroczystych materiałów.

Bielizna modelująca – dobra tylko pod ubraniem

Kobiety chętnie sięgają po bieliznę modelującą sylwetkę – pozwala wysmuklić talię, ukryć wystający brzuszek, a w przypadku bardziej zabudowanych modeli także wyszczuplić uda. Efekty potrafią być imponujące, ale tylko kiedy mamy na sobie odzież wierzchnią – widok wysokich fig z grubego materiału bezsprzecznie został uznany za aseksualny.

Eksponujące piersi biustonosze

Coraz więcej kobiet świadomie wybiera ten element garderoby korzystając z porad doświadczonych brafitterek. Dzięki temu mają gwarancję, że biust jest dobrze wyeksponowany i podtrzymany. Mężczyznom w większości obce są techniki brafittingu, jednak na pewno docenią efekt, jaki zapewnia dobrze dobrany stanik. Z męskiego punktu widzenia istotne jest także wykończenie – również w tym przypadku sprawdzą się koronki czy subtelne kokardki. Najmniej kuszące są z pewnością proste sportowe staniki, które nie są dobrym wyborem na randkę. Panowie w swoich wypowiedziach wskazują także często na rolę kolory bielizny – zmysły najbardziej pobudzają stanik i figi w kolorze czarnym lub czerwonym.