W zależności od gustu i preferencji Pań wybór koszul nocnych do spania jest obecnie bardzo duży. Niektóre z nas wolą wygodną koszulkę w misie w rękawkami, inne seksowną koszulkę. Najlepiej jednak posiadać także oba rodzaje. 

Postaw na zmysłowość

Każda z nas lubi wyglądać pięknie i zarazem pociągająco dla swojego mężczyzny. W odpowiednio dobranej koronkowej, czy atłasowej koszulce w prosty sposób osiągniemy swój cel. Najważniejsze, by dobrać odpowiedni krój i rozmiar do posiadanej figury.

Odpowiedni fason

By kupić idealnie leżącą koszulkę musimy zdawać sobie sprawę z mocnych stron naszej sylwetki, ale także z jej mankamentów. Nie oszukujmy się nie wielka liczba z nas ich nie posiada. To co nam przeszkadza w naszej figurze można także zretuszować poprzez odpowiednio dobraną koszulkę. Z tego względu warto przymierzyć ją przed dokonaniem zakupu oczywiście z zachowaniem zasad higieny.

Koszule nocne w większym rozmiarze

Kobietom posiadającym bardziej zaokrąglone kształty zaleca się zakup koszulek gładkich, prostych. Koszulki rozkloszowane, z koronką, odcięte pod biustem odwrócą uwagę od dodatkowych kilogramów. Ładny koronkowy dekolt w kształcie litery V zmniejszy i jednocześnie podkreśli biust.

Dla szczupłych i wysokich

Panie z taką figurą powinny wybierać kroje, które troszkę je „skrócą” i sprawią, by wyglądały kobieco. Idealne będą koszule z dłuższymi rękawkami, za kolano. Dodają one wdzięku i uroku. 

Dla kobiet z małym lub dużym biustem

Kobiety z małymi biustami mogą skupić się na koszulkach zapatrzonych w push-up – ładnie podkreśla i unosi piersi. Biust można powiększyć optycznie za pomocą wzorów, a są to m.in. wzory kwieciste, w poprzeczne paski, wyraziste. Gdy sytuacja jest odwrotna Panie powinny zakładać troszkę zabudowane (o ile odczuwamy dyskomfort z tego powodu). Jeśli lubimy swój biust to najlepsze będą koszulki, które go podkreślą i ładnie wyeksponują. Najważniejszym celem w doborze koszulki nocnej jest komfort i chęć jej noszenia. Mamy czuć się w niej atrakcyjnie i wyglądać dobrze.