Choć teoretycznie bieliznę nosi się pod odzieżą, warto dobrać taką, która będzie pasować, w której będziemy czuć się komfortowo. Dobrze dobrana bielizna modeluje sylwetkę. Wyszczupla talię, uda, brzuch, pośladki, podnosi zbyt mały biust, kształtuje go. Kobieta, która nie posiada kształtów, może je nadać przed odpowiednią bieliznę.

Ważne, aby przyznać, co jest słabą stroną w figurze, co trzeba zatuszować, a co warto podkreślić. Samokrytyczne podejście pomoże w osiągnięciu bardziej idealnego wyglądu.

Kobiety, które mają bardziej wydatny brzuch nie powinny nosić workowatych ubrań, za dużych rozmiarów, ponieważ tylko powiększają optycznie swoją objętość. Dobrym rozwiązaniem jest bielizna z panelem, który zbierze, obciśnie brzuch, czyli zmniejszy jego objętość. Równie dobrym rozwiązaniem są gorsety i body.

Jeśli pośladki są zbyt duże lub mają nieregularne kształty można dobrać specjalne szorty, czyli bieliznę, która koryguje nie tylko wygląd pośladków, ale przy okazji również ud.

Podobnie istnieją figi modelujące, które wskazane są dla kobiet pozbawionych kształtów. Figi te posiadają specjalne wkładki, które nadają kształt pośladkom.

Kobiety, które posiadają mały biust powinny nosić staniki typu push- up, które potrafią zwiększyć rozmiar biustu nawet o trzy rozmiary. Analogicznie dla kobiet o dużym biuście istnieją biustonosze, które potrafią optycznie zmniejszyć biust nawet o dwa rozmiary. Bielizna, która pasuje każdej kobiecie to body, seksowne, a zarazem modelują każdy rodzaj sylwetki.