Trzeba przyznać, że wybór męskiej bielizny w sklepach nie jest zbyt szeroki. Dlatego nic więc dziwnego, że panowie chwytają pierwszy lepszy trójpak i z radością podążają do kasy. Okazuje się jednak, że tak naprawdę jednak odpowiedni krój bokserek czy slipków ma niebagatelne znaczenie. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący tego, jak należy odpowiednio dopasować męską bieliznę. Przeczytaj go koniecznie!

Odpowiednia bielizna dla mężczyzn

Zacznijmy od tego, że przyzwyczajono nas do tego, że to kobiety przywiązują szczególną wagę do doboru bielizny. Czy to  na  randkę,  na  siłownię  czy  do pracy – każda z tych okazji wydaje się wymagać zupełnie innej pary fig. Rzecz jasna mężczyźni z kolei w tym temacie wykazują dużo mniej zainteresowania. Zwykle, jeśli raz zdecydują się na slipy, to taki krój majtek potrafią nosić do końca życia, a to niestety błąd, ponieważ przy niektórych strojach źle dobrana bielizna potrafi odznaczać się, wystawiać lub uwierać.

Bokserki – luz i komfort

Trzeba przyznać, że to zdecydowanie najpopularniejszy model bielizny męskiej. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ są dość luźne i nie krępują ruchu. Natomiast w wersji short doskonale sprawdzą się ubrane pod dżinsy czy inne spodnie z grubego materiału. To właśnie dzięki temu, że są dość obszerne, będą stanowiły też dobrą ochronę przed chłodem w zimie. Pojawia się jednak pytanie kiedy bokserki mogą nie być dobrym pomysłem? Musisz wiedzieć, że te bardziej obszerne będą niestety podchodzić do góry w trakcie uprawiania sportu. A to z pewnością nie będzie należało to do najmilszych doznań. Dlatego na wizyty w siłowni wybierzmy więc inny model bielizny.

Krótkie bokserki – do garnituru i na rower

Generalnie rzecz ujmując bokserki typu mini (bardziej opięte) to z kolei bielizna uniwersalna. Idealna do ubrania pod garnitur. Oczywiście nie będą się odznaczać ani podwijać, przez co nie zaliczymy wpadki na służbowym spotkaniu. Przede wszystkim są również doskonałą opcją na lato, do krótkich spodenek. Poza tym tak samo dobrze sprawdzą się pod obcisłymi spodniami, przy których zwykłe bokserki mogłoby dziwnie się układać. Co ciekawe, wiele kobiet uważa je również za najseksowniejszy rodzaj męskiej bielizny. W związku z tym z pewnością prezentują się dużo estetyczniej od tradycyjnych slipów. Natomiast Panowie o krótkich nogach, którzy nie chcą podkreślać mankamentów swojej sylwetki, powinni jednak wystrzegać się tego fasonu na randkach, ponieważ optycznie skraca on nogę.

Slipy – klasyka nie dla każdego

Przede wszystkim ten model bielizny cieszy się wśród wielu osób nieco złą sławą. Zazwyczaj kojarzy nam się z czasami, kiedy na rynku dostępne były tylko takie modele męskich majtek.