Trzeba przyznać, że bielizna ciążowa powinna być przede wszystkim wygodna. Niestety, ale duży brzuch, wrażliwe piersi, spuchnięte nogi – to musisz brać pod uwagę, kupując bieliznę ciążową. Zastanawiasz się na co jeszcze zwrócić uwagę przy kupowaniu bielizny ciążowej? Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący tego, jakich biustonoszy, majtek, czy rajstop warto używać podczas ciąży. Przeczytaj go koniecznie!

Bielizna ciążowa: jaki biustonosz w ciąży?

Zacznijmy od tego, jak dobrać biustonosz na czas ciąży? Biustonosz zmień już w pierwszych tygodniach ciąży. Musisz wiedzieć, że piersi niemal od razu stają się większe, a przy tym lekko nabrzmiałe i wrażliwe na dotyk – dlatego trzeba kupić biustonosz z większymi miseczkami. Dodatkowo dobrze dobrany biustonosz w ciąży zmniejszy ryzyko rozstępów i zapobiegnie utracie jędrności piersi. Zdecydowanie najlepszy model biustonosza na ciążę to full cup, czyli biustonosz mocno zabudowany. Chodzi oto, że taki model biustonosza w ciąży zapewni powiększonym piersiom idealne podtrzymanie i stabilność. Przede wszystkim jednak powinien mieć szeroki pas materiału pod biustem (wysoki mostek), przyjazne, nieuciskające fiszbiny i szerokie ramiączka o regulowanej długości. Poza tym także w obwodzie biustonosz musi mieć możliwość przynajmniej trzystopniowej regulacji. Jeżeli chodzi o fiszbiny to są OK, pod warunkiem że będą idealnie dopasowane. Generalnie rzecz ujmując duży biust w ciąży nie będzie dobrze podtrzymywany w biustonoszu bez fiszbin. Chodzi oto, że pełnią one ważną funkcję: zapewniają piersiom stabilność. Poza tym fiszbiny muszą być jednak doskonale dopasowane do rozmiaru piersi: powinny je idealnie okalać, nie mogą ich w żadnym miejscu przecinać, uciskać. Natomiast na środku stanika fiszbiny powinny przylegać do mostka (nie mogą odstawać od ciała), a ich boczne końcówki mają być wycelowane dokładnie w środek pachy. 

Kupno biustonosza

Przede wszystkim, nigdy nie kupuj biustonosza bez mierzenia. Pamiętaj o tym, że zawsze musisz sprawdzić, jak leży na twoim ciele. Musisz wiedzieć, że dobry stanik w ciąży powinien spełniać dwa podstawowe warunki: musi dobrze podtrzymywać piersi, a więc nie może być za luźny w obwodzie, a przy tym musi być tak wygodny, aby się o nim zapominało podczas noszenia. Jednak absolutnie nie może uciskać piersi: nie powinny one wylewać się ponad miseczkami ani tworzyć „bułeczek” w okolicy pachy. Dlatego kupując biustonosz skorzystaj z pomocy brafitterki, jeśli nie jesteś pewna, czy wybrałaś dobry rozmiar. Wiedz, że dobra brafitterka to skarb – warto jej zaufać. Jeśli więc nie jesteś w pełni przekonana do jej wyboru, absolutnie nie czuj się zobowiązana do zakupu