Gdy suknia ślubna, buty i biżuteria już wybrane, bukiet zamówiony, spotkania z fryzjerem i makijażystką umówione to zastanawiasz się co jeszcze? No cóż, bielizna! Musisz wiedzieć, że ona również powinna być wyjątkowa i przygotowana specjalnie na tą niezwykłą okazję. Przede wszystkim jest to tak samo ważny dodatek jak kolczyki czy bukiet ślubny. Przecież to również dzięki dobrze dobranej bieliźnie ślubnej każda Panna Młoda wygląda oszałamiająco! Dlatego nie można bowiem zapominać, że pewne rodzaje bielizny posiadają coś na wzór magicznej mocy. Dodatkowo dzięki nim ukryć można to, co według nas powinno zostać ukryte oraz podnieść to, co warto podnieść i wyeksponować. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego jak dopasować odpowiednią bieliznę do sukni ślubnej. Przeczytaj go koniecznie!

A na co zwracać uwagę przy wyborze ślubnej bielizny?

Zacznijmy od tego, że przede wszystkim należy szczególnych starań dołożyć, aby znaleźć odpowiedni kolor bielizny na ślub! W związku z tym, z tego powodu należy najpierw wybrać suknie ślubną, a dopiero do niej dobierać bieliznę. Jednak oczywistością jest to, że wszelkie ciemne kolory bielizny (czarny, granatowy, brązowy, itp.) oraz żywe i intensywne barwy (np. niebieski, różowy, zielony) automatycznie zostają odrzucone. Wiadomym powodem tego jest to, iż w naszej kulturze przyjął się zwyczaj sukien ślubnych w odcieniach bieli i kremowych barwach. Pamiętaj także, że kolor bielizny ślubnej nie powinien „przebijać się” przez suknię. I właśnie z tego też powodu nie powinien być on od niej przede wszystkim ciemniejszy. Poza tym logicznym jest, że najlepiej będzie, jeżeli uda nam się znaleźć bieliznę w kolorze identycznym jak kolor sukni ślubnej. Natomiast jeżeli jednak z jakiegoś powodu będzie to niemożliwe, wówczas szukajmy bielizny o barwie jak najbardziej zbliżonej, przy czym lepiej jest kupić bieliznę ślubną w kolorze delikatnie jaśniejszym od sukni ślubnej, niż nawet o ton ciemniejszą. Zdecydowanie to zawsze jest bezpieczniejsze jeżeli chodzi o brak widoczności bielizny! Poza tym bardzo dobrym rozwiązaniem jest również zakup cielistej bielizny. Warto szukać bielizny na ślub, wśród modeli specjalnie dedykowanych na tą okazję – szyte są one z materiałów o różnych odcieniach bieli, kremów i beży, dzięki czemu każdej przyszłej Pannie Młodej łatwiej będzie znaleźć coś dla siebie!

Jak wybrać odpowiedni fason?

Poza tym kolejną niezwykle ważną rzeczą jest fason! Przede wszystkim powinien on pasować do kroju sukni ślubnej i pomagać jej podkreślać to, co w zamierzeniu projektanta ma ona podkreślać. Rzecz jasna przy wyborze bielizny powinno się szukać takiej, w której my same będziemy czuć się dobrze!