Jeżeli wybierając się na elegancką imprezę postanowiło się założyć sukienkę z odkrytymi plecami, to pojawia się problem, jaki biustonosz do  niej założyć? Na problem odkrytych ramion pomysłowi producenci staników wymyślili silikonowe ramiączka albo znane od dziesiątków lat bardotki. Ale co zrobić jeśli sukienka albo bluzka ma odkryte plecy?

Zapięcie stanika z tyłu jest jedną z najmniej efektownych i estetycznych jego części. Raczej mało prawdopodobne, aby upiększała naszą garderobę. Jednocześnie, jeśli rozważamy założenie sukienki z odkrytymi plecami to okazja musi być niebagatelna i na pewno wygląd jest niezwykle istotny. Nie można pozwolić sobie na pomyłkę, wszystko musi być idealnie dobrane tak żeby efekt końcowy robił jak najlepsze wrażenie. Jakie więc są dostępne rozwiązania?

Biustonosze z bardzo obniżonym zapięciem mogą pomóc w takim przypadku. Przy założeniu, że sukienka nie odkrywa całych pleców. Takie staniki nie posiadają ramiączek i sięgają do dolnej części pleców i brzucha. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla pań, które mają większy biust.

Jeśli sukienka jest całkowicie pozbawiona pleców takie rozwiązanie nic nam nie pomoże. W takim przypadku należy sięgnąć po biustonosz samonośny, który nie posiada ani ramiączek ani zapięcia na plecach. Utrzymuje biust przyklejając się do niego samoczynnie. Dzięki takiej konstrukcji całe ramiona i plecy mogą być odkryte a żadna część bielizny nie będzie widoczna. Staniki te mają jedną wadę, szybko się niszczą, można ich użyć tylko od 20 do 50 razy.