Bielizna jest na tyle specyficznym prezentem, że nie nadaje się dla każdego i nie przez każdego może być podarowana. Jeśli mężczyźnie zależy na kobiecie powinien obdarować ją bielizną, zwłaszcza gdy chce ją upewnić, że jest dla niego atrakcyjna.

Kobieta, która dostaje od swojego mężczyzny bieliznę czuje, że jest dla niego wciąż atrakcyjna, ponętna, że to z nią marzy o bliskich spotkaniach. Dodatkowo wysyła sygnał, że chce oglądać jej ciało, ubrane w zmysłową bieliznę.

Prezent w postaci bielizny ugruntuje kobietę w tym, że jest dla mężczyzny wyjątkowa. Większość kobiet ma wiele kompleksów i choć mężczyzna zapewnia kobietę, że dla niego jest piękna, że ma cudowne ciało, to żadne słowa nie będą mieć lepszej wymowy, jak zmysłowa bielizna.

Bielizna jest prezentem bardzo osobistym. Mężczyzna musi poświęcić czas, aby kupić właściwą bieliznę, dobrać rozmiar, fason. Kobieta to wie i docenia bardziej, niż gdyby dostała w prezencie perfumy, czy też książkę.

Kobieta poczuje się zatem tą jedyną, wyjątkową, dla której mężczyzna chciał zrobić coś szczególnego, co ją ucieszy, sprawi że poczuje się bardziej atrakcyjna. Kobieta, która dostanie w prezencie bieliznę, lepiej poczuje się we własnej skórze, co również może ożywić intymne relacje między partnerami. Zakup bielizny może być zatem początkiem rozbudzenia zmysłów w związku.

Bieliznę kupuje się tylko kobiecie bliskiej, z którą łączą mężczyznę więzi intymne, emocjonalne. Nie może być to przypadkowy prezent, ponieważ może zostać źle odebrany.