Coraz więcej panów wychodzi z inicjatywą i chcąc podnieść temperaturę w związku, decyduje się na prezent w postaci seksownej bielizny dla swojej partnerki. W ten sposób sprawiają przyjemność nie tylko kobietom, ale także sobie, bo taki upominek potrafi podziałać jak afrodyzjak. By jednak zadowolić obie strony, potrzebna jest znajomość kobiecych potrzeb, rozeznanie w rozmiarach i świadomość preferencji partnerki. Przed dokonaniem zakupu warto także upewnić się, czy możliwa będzie ewentualna wymiana rozmiaru.

Bielizna idealnie dopasowana

Przed wybraniem się na zakupy bądź otwarciem internetowej strony z bielizną erotyczną należy zorientować się, jaki rozmiar nosi kobieta. Najłatwiej sięgnąć do jej szafy i sprawdzić metki na ubraniach, stanikach czy majtkach. Będzie to miało kluczowe znaczenie dla dalszych poszukiwań. W przypadku bielizny, która wykorzystywana jest przede wszystkim podczas wspólnych nocy, można także spotkać się z rozmiarem uniwersalnym – dotyczy to najczęściej dopasowanych koszulek nocnych, bodystockingu lub pończoch. Zignorowanie rozmiaru to zawsze nieco ryzykowny pomysł, ale jeśli kobieta nie jest bardzo drobna lub puszysta, można skorzystać z takiego rozwiązania. Wiele modeli bielizny nocnej posiada także regulację w postaci sznurowania, co pozwala na bardziej indywidualne dopasowanie.

Prezent przede wszystkim dla kobiety

Erotyczna bielizna może wzbudzić kontrowersje, jeśli całkowicie nie trafi w gust kobiety. Mężczyzna decydując się na taki prezent powinien wykazać się znajomością preferencji partnerki i nie starać się na siłę wybierać zbyt odważnych modeli. Wszystko zależy od dotychczasowego doświadczenia z bardziej eksponującymi ciało rodzajami bielizny, charakteru kobiety i jej otwartości na nowe doznania. Niezależnie od tego, czy prezentem będzie komplet składający się z majteczek i stanika czy nocna koszulka, dla pań duże znaczenie ma także kolorystyka i materiały, z których bielizna została wykonana. Warto również poznać te preferencje, obserwując, jakie odcienie najczęściej wybiera partnerka i czy woli koronki czy gładką satynę. Będzie to miało duże znaczenie dla jej samopoczucia i pozwoli w sypialni nabrać większej pewności siebie.