Panująca dziś moda na produkty ekologiczne, dotyczy tak naprawdę każdej dziedziny naszego życia. Na samym początku stawialiśmy przede wszystkim na zdrową, ekologiczną żywność. Dziś ekologia dotyczy także wybieranych przez nas ubrań, toreb, czy nawet biżuterii.

Na chwilę obecną zatem ekologiczna biżuteria staje się bardzo modna, wypierając tym samym srebrne i złote wyroby. Biżuteria taka może być wykonana z różnego rodzaju, naturalnych materiałów. Mogą to być surowce otrzymane na przykład z recyclingu, czy kolczyki, albo bransoletki, wykonane z guzików, nakrętek, i tym podobne.

Biżuteria ekologiczna stanowi niezwykle oryginalnych dodatek nie tylko do codziennych kreacji, lecz także do strojów wieczorowych i okazjonalnych. Popularne są obecnie tak zwane zawieszki charms, oferowane nawet przez najbardziej popularne sklepy jubilerskie. Ogromną popularnością cieszą się także koraliki typu beads. Biżuteria ekologiczna modna jest obecnie na całym świecie. Ostatnimi czasy trend ten zapanował również w naszym kraju. Jak się okazuje, całkiem modna staje się biżuteria wykonana z muszli, orzechów, kory drzewa, i tym podobne. Możliwości na stworzenie tak oryginalnej i naturalnej biżuterii, jest bardzo wiele. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej, a także od naszych indywidualnych upodobań.

Biżuteria ta nie tylko wygląda efektownie i oryginalnie. Jej dodatkową zaletą jest przede wszystkim fakt, że jest ona niezwykle tania, przyjazna środowisku, a jej własnoręczne wykonanie, może stanowić niesamowitą zabawę. Coraz częściej organizowane są również specjalne warsztaty zachęcające dzieci, młodzież i osoby dorosłe do wykonywania takich właśnie błyskotek.